MASKELİ AİLE KATILIM ÇALIŞMAMIZ

Cuma akşamüzeri aile katılım çalışması için  İlgi Evi’ndeydik. Çoğunluğunu annelerin oluşturduğu veliler ve çocuklarla   hep birlikte maskeler yaptık.

Kreşe  gittiğimizde, oyun salonundaki masalara  çocukların yaratıcılığını da düşünerek çeşit çeşit malzemeler hazırlanmıştı. Velilerin toplanması ile birlikte çocuklarımız da geldiler faaliyet yapacağımız salona. Çocukların anne-babasını ilk gördüğü anda yüzünde oluşan ışıltıları görmeliydiniz, tabi bizlerin de.    Okula yeni alıştığımızdan mı  yoksa hep aynı heyacan olacak mı öğrenim hayatı boyunca, zaman gösterecek.

Kimisi boyayarak (pastel, keçeli, parmak boyası), kimisi pullarla, kimisi kurdela ile oluşturdu maskesini. Biz bol miktarda pul, parmak boyası, sim, pastel boya kullanarak yaptık maskelerimizi. Uçlarına tutmak için çubuklar yapıştırdık.

Veliler olarak birbirimizle tanıştık, çocuklarımızın her gün evde bıcır bıcır anlattıkları arkadaşlarını gördük. Çocuklar  da bizler de aynı masada oturup birlikte faaliyet yapmaktan son derece mutlu olduk, daha ne olsun? Pınar öğretmenimiz ve İlgi Evi’ne çok teşekkür ederiz.