MADAGASKAR 2 VE YORGUNLUK

Arefe günü söz verdiğimiz üzere kızımla Madagaskar 2’yi seyretmeye gittik.  Madagaskar’ın ilk filmi cd den severek izlediğimiz  animasyonlardı ve bir süredir 2. filmin  gösterime girmesini bekliyorduk.

Gittik gitmesine de  ben bayram telaşından ve bir haftadır beni esir alan gripten öylesine yorgun ve halsizmişim ki  ilk yarının bir kısmında  bir uykudur çöktü üzerime. Hayır canım uyumadım , gözlerim dinlendi birazcık.

Bu bana  babamın annemle ilgili sürekli anlatarak hiç unutturmadığı anılarını aklıma getirdi.  Ben doğduğum zaman  evimiz  sinemanın yanındaymış, TV de olmadığından babam nerdeyse her akşam sinemaya bilet alırmış. Nasıl cesaret bir de o zamanın  nerdeyse yatak büyüklüğündeki büyük pusetleri ile beni de yanlarına alarak, sinemaya giderlermiş.  Sinemanın 2. kattaki salonuna pusetimi çıkarırlarmış, başlarlarmış filmi izlemeye. Yani aslında babam izlermiş annem de kestirirmiş. O kadar eziyetin sonunda filmin ne kadarını izlerdi bilmiyorum. Ben de aynen annem gibi oldum Madagaskar’da.  Büyüdükçe annelerimize daha fazla benzediğimiz bir gerçek galiba.

Neyse ki kızımın sorularıyla ara ara kendime geldim ve konuyu kaçırmadım.  İkinci yarıyı ise  dinlenmiş olarak daha zevkli bir şekilde izledik birlikte.

Aslan Alex ve arkadaşları, Alex’in küçükken istemeden uzaklaştığı Afrika’ ya döner. New York hayvanat bahçesinin tartışmasız kralı olan Alex, Afrika’da  kendini yeniden ispat etmek zorunda kalır.  Arkadaşları  Zürafa Melman, Zebra Marty ve Hipopotam Gloria?da aynı şekilde kendi türleri  ile ilişki kurmaya çalışırlar. Güzel, komik, dostluk mesajları içeren bir animasyon .

Konu bizimkinin ilgi  alanı olan  Hayvanlar alemi olunca, çok severek izledi filmi. Cd si var mı diye sordu eve dönüşte tekrar izleyebilmek için. Çıkınca Cd sini de alacağız artık.

Tatilden faydalanıp,  Madagaskar 2 ‘ye giderek  ; hem çocuklarınızın gönlünü edebilir hem de  birlikte hoş vakit geçirebilirsiniz.