LEGO

Her çocuğun ilgi alanındaki oyuncağı farklıdır ya bizimkilerin de her dönem oynadıkları oyuncak türü yaşlarıyla alakalı olarak değişiklikler gösterdi. İki kardeşin arası 1.5 yaş olduğu için , yaş farkı çok kısa sürede kapandı, birlikte oyunlar oynamaya başladılar. Bir dönem arabalara çok merak sardılar, bir dönem puzzle yapmaya, bir dönem actionman lere ilgimiz vardı , bir dönemse spidermane ama Legolar her yaş dönemlerinde ilgiyle oynadıkları tek oyuncak grubu oldu.

Legolarıyla oynamaları sanırım 2-3 yaşları civarlarında başladı. Bazen yumurta oldu her bir lego, birbirine vurup kırdıktan sonra kek yaptık birlikte, bazen araba oldu halının kenarlarındaki çizgilerde yarış yaptılar iki kardeş, taktılar söktüler, yaşları büyüdükçe becerileri ilerledi; arabaları için garajlar hatta çok katlı otoparklar yaptılar. Böylece Legolarıyla birlikte diğer oyuncaklarını da oyunlarına katmaya başladılar.

Arabaları gibi çok sevdikleri oyuncak hayvanları da lego oyunlarına kattılar , onlara kulübeler, yuvalar, ya da özel mekanlar hazırlarladılar. Burda muhteşem olduğunu söyledikleri saray görünüyor, bahçesinde koruma işini üstlenen aslanlar ve köpekler bulunuyor.

Ayrıca bu muhteşem sarayın yakınında bir de mavi ve beyaz legolardan deniz yapmışlar, denizi jengalarla sınırlandırmışlar ( böylece jengalar da tuğla görevi üstlenerek oyunlarına katılmış oluyor) balinaları, yunusları ve diğer bütün deniz hayvanlarını da dizmişler legodan denizlerinin üstüne.

Bu da lego aslan, renkler görüldüğü üzere sarı ve kırmızı ağırlıklı. Mısır’da piramitlerin önündeki sfenkslere benzettim ben.

Son lego oyunlarına hayvanlarlar birlikte jengalar amacamacının dışında katılmışlar oyunlarına tuğla veya brkite olarak görev üstlenmişler  oyunlarında.

Not: Bu yazıdaki fotoğrafların hepsi çouklar tarafından çekilmiştir.