KURDELA İŞİ PANOLAR

Zaman ne çabuk geçiyor değil mi? Bayram bayram derken o da geldi de geçti bile. Biz bayramı hastalıklarla geçirdik ne yazık ki. Misafir olarak gelen babam ve eşimden sonra küçük oğlum da ikinci kez kabakulak geçirdi. Bu kez diğer kulakta olan kabakulak ilkine göre çok şiddetliydi. Özellikle gecelerimiz çok ağrılı ve rahatsız geçti. Bir arada olma şansını her zaman bulamadığımız için her şeye rağmen ailecek birlikte olmaktan mutluyduk ve keyfini yaşadık.

Hiç bir gelişinde ve bizi karşılayışında eli boş olmayan annem yine el becerilerini konuşturmuş, gelirken kurdela işiyle yaptığı bu şık panoları getirmiş yanında. “İstersen sen al, istersen kardeşine gönderelim, sana istediğin başka bir şey yapayım” diyerek bana bir opsiyon tanıyan annemi kırar mıyım hiç:) Bana türk işi ve maraş işi bir pano yap annecim, yeni evime hazır olsun diyerek hakkımı böyle değerlendirdim.

Bu güzel panolardan, annemin daha önceden getirmiş olduğu panolarla daha çok uyum sağlar diye düşünerek maraş işiyle yapılacak pano karşılığı vazgeçmiş oldum.  Kardeşim de ilk kez buradan görmüş olacak bu panoları ve isterse böyle tek tek,

ya da böyle üçünü birlikte asarak evini süsleyecek.