KÜP KAFALILAR

Bu küpler var ya ah bu küpler, kaçmış, gitmiş , kaybolmuş nasıl olduysa. Dün akşam, oturmuş eski yazıları kontrol ediyor ufak tefek gözümüze çarpan yazım yanlışları varsa düzeltmeye çalışıyorduk. Sıra küp kafalılara geldiğinde bir baktık ki, başlık var, etiketler var, hatta yorumlar var ama yazı ve fotoğraflar uçmuş gitmiş. Fotoğraflar muhtemelen bilgisayarda arşivde vardır diye düşündük ama çok eski bir yazı olduğu için hakkında ne yazdığımızı hatırlayamadık. Bu arada iki elden yazıyı bulmak için uğraşıyor, birimiz fotoğrafları ararken, birimiz de google dan sorgulayıp eski yazıları bulabilir miyiz diye uğrasıyorduk. Ve farkettik ki “gizlice alıntı” yapan ( hırsız demeye dilimiz varmıyor) arkadaşlardan biri, bir güzel fotolarla yazıyı birebir kopyalamış.

Böylece küp kafalı ailemiz için ne yazdığımızı da bulmuş olduk ki bu bağlamda “gizli alıntıcı” arkadaş ilk defa işe yaramış oldu. Ama yine de eski yazı bu arkadaşa hediyemiz olsun, biz küp kafalılar ailemizin yapılışını yeniden ve daha detaylı anlatalım;

Küp şekli oluşturmak için kartona 6 kareden oluşan bu şekli çizdik. Küçük küpün her bir karesinin kenarları 6 cm, ortancanın 7 cm ve en büyüğünün 8 cm olarak çizdik, kesip yapıştırarak üç tane küp oluşturduk.

Pembe renkli fon kartonuyla küpleri kapladık.

Orlon ipten  parmağımıza bir kaç sıra ip sardık, kenarını keserek ortasından bağladık. Aynı şekilde bir kaç tutam hazırladık ve küplerin üstlerine yapıştırdık.

Küp kafalıların gözlerini ve burunlarını renkli fon kartonlarından hazırlayıp yapıştırdık.

Ayaklarını da kalp şeklinde kartondan kestik, renkli fon kartonu yapıştırdık ve küplerin altlarına yapıştırdık. Ve işte oldu küp kafalılar ailesi.