KÜÇÜKLERE KULAKLIK

çocuklar için kulaklık

Bir süredir aklımızda olan bir çalışmaydı, soğuk günler için çocuklara kulaklık yapmak. Karla birlikte gelen soğukla unutmadan yapalım dedik ve 1 saat gibi bir sürede tamamladık.

Tabi bunlar dışarda rahatlıkla bulunabilen aksesuarlar. Ama hani bazen uygun renk bulamayız ya , öyle durumlar için aklınızda olsun nasıl yapıldığı. Zaten göreceksiniz, çok kolay.

İhtiyacınız olan malzemeler;

Saç tacı, esnek olmasını tercih edin.

Kumaş

Silikon tabancası

Mukavva

Sünger veya elyaf

Saç tacımızı kaplamak için kumaştan ince uzun bir dikdörtgen keserek başladık. Kullandığımız kumaş döşeme kumaşına benziyor, iç kısmı süet gibi, dış yüzeyi yumuşacık tüylü. Silikon tabancası yardımıyla tacımızı bu kumaş ile kapladık.

Kulaklıklar için mukavvadan 2 adet daire kestik ve her iki tarafına da elyaf yapıştırdık, kulakta yumuşak ve pofuduk durması için.

Daha sonra bu daireleri kaplamak için kumaştan 2 farklı boyda 4 adet daire kestik. Bunu yapmamızdaki amaç bitmiş fotoğraflarda daha iyi göreceğiniz üzere, kumaş birleşimlerini iç kısımda bırakmak istedik.

İlk olarak büyük olan ile elyaflı mukavvayı kapladık, ortadaki açık kısmı küçük daireyi kullanarak kapatacağız.

Kaplanmış daireyi küçük kumaş ile kapatmadan önce araya kapladığımız saç tacını yerleştirdik ve yine silikon tabancası yardımı ile birbirine yapıştırdık.

Böylece kulaklığı da tamamlamış olduk

çocuklar için kulaklık

çocuk için kulaklık