türk işi pano

NAKIŞ PANOLAR

Karnelerimizi aldık tatilin keyfine varalım, günlerimizi dolu dolu geçirelim derken büyük oğlumun hastalanmasıyla tatil hevesimiz kursağımızda kaldı. Şiddetli boğaz enfeksiyonu ile nedeniyle üç penisilin iğnesi ve antibiyotikle tedaviye başladık. İnşallah yarın daha iyi olacak oğlum biz de Kastamonu’ya gitme planımızı 3-4 gün gecikmeyle uygulamış olacağız.

Daha önceleri keyfe keder yaptığımız tatil programlarımız çocuklar okula başladığından beri, sömestre, bayram tatillerine ve yaz tatiline göre ayarlanıyor. Benim ailemden uzak olduğumuzdan dolayı tatillerde onlarla görüşmeye çalışıyoruz. Sömestr tatillerini de büyük çoğunlukla Kastamonu’da geçiriyoruz. Anneannemiz ve dedemiz dört gözle bizi bekliyorlar şimdi. Anneannemiz yemek hazırlıklarının yanısıra kimbilir ne el işleri, ne ciciler hazırladı bizim için.

Read More»

KURDELA İŞİ PANOLAR

Zaman ne çabuk geçiyor değil mi? Bayram bayram derken o da geldi de geçti bile. Biz bayramı hastalıklarla geçirdik ne yazık ki. Misafir olarak gelen babam ve eşimden sonra küçük oğlum da ikinci kez kabakulak geçirdi. Bu kez diğer kulakta olan kabakulak ilkine göre çok şiddetliydi. Özellikle gecelerimiz çok ağrılı ve rahatsız geçti. Bir arada olma şansını her zaman bulamadığımız için her şeye rağmen ailecek birlikte olmaktan mutluyduk ve keyfini yaşadık.

Hiç bir gelişinde ve bizi karşılayışında eli boş olmayan annem yine el becerilerini konuşturmuş, gelirken kurdela işiyle yaptığı bu şık panoları getirmiş yanında. “İstersen sen al, istersen kardeşine gönderelim, sana istediğin başka bir şey yapayım” diyerek bana bir opsiyon tanıyan annemi kırar mıyım hiç:) Bana türk işi ve maraş işi bir pano yap annecim, yeni evime hazır olsun diyerek hakkımı böyle değerlendirdim.

Read More»

FOTOĞRAFLI İSİM PANOSU

Etamin İsimleri” siz nasıl değerlendirirsiniz diye sormuştuk en son.

Çok büyük süpriz değil, isimli etamini çerçeveletip pano yapmayı planladık ama tek başına pano olmasın fotoğraflarını da ekleyelim dedik. Kafamızda planaladığımız şekli çerçeveciyle paylaşıp detaylandırdık.

Yazının uzunluğu dolayısıyla ancak 3 adet 10*15’lik fotoğraf sığabilecek boyutta oldu.

Bu çerçeveye günlük bizim çektiklerimiz değil de hani özel günlerde stüdyoda çekilenleri yerleştirmek istiyorum. Çocukların genelinin 1. yaşında çekilmiş bir stüdyo fotoğrafı vardır, hatta hepimizin 1. yaş fotoğraflarımız vardır değil mi? Hiç aksatılmayan bir gelenek ailecek çekilen 1. yaş fotoğrafı.

Read More»