rahmi koç müzesi

Cunda Tatili-2

Sonbahar ekinoksunu yaşadığımız bu yağmurlu, fırtınalı günde yeniden tatili anımsamak çok iyi geldi bana.  Hem önümüzde kısa da olsa bayram tatili var, tatil planı yapanlar için Cunda iyi alternatif olabilir. Cunda  deniziyle, yemekleriyle  ve gezilecek yerleri ile harika bir yer.   Bize çok iyi geldi.  Çarşısıyla , lokantaları ile cıvıl cıvıl bir hayat sürerken , birbirinden güzel evlerin olduğu sokaklarda gezerken sakinliği hissediyorsun.  Bir sabah  çok erkenden çıkıp, çocukları falan bırakıp dolaştım  arnavut taşlı sokaklarında, fotoğraf çekmek için. Son günlerde şöyle düşünüyorum, ülkemizdeki çoğu güzellik bize başka kültürlerin armağanı. Onlar güzelleştirmişler, biz özellikle de son dönemde el birliği ile çirkinleştiriyoruz, çok acı bir şey bu.

Read More»

Rahmi Koç Müzesi Gezimiz

Geçtiğimiz  cumartesi ani bir plan  değişikliği ile  gezmek istediğimiz yerler listemizde olan Rahmi Koç Müzesine gittik. Cumartesine planlasak gidemezdik sanırım , bizim plansız anlık  gezme işleri daha iyi yürüyor.

Rahmi Koç Müzesinin kendi resmi sitesinde  şöyle yazıyor kendileri hakkında;

Biz sıradan bir müze değiliz, amacımız ziyaretinizi aktif, katılımcı ve mümkün olduğunca eğlenceli hale getirebilmek. Sergilediğimiz muhteşem objelerin yanısıra gençlerin, yaşlıların ilgisini çekeceğine inandığımız haftasonu aktivitelerine  katılabilir, nefes almaya ihtiyaç duyduğunuzda farklı eğlenceler bulabilirsiniz. Mesela? devamı

Çok haklılar, kesinlikle sıradan bir müze değil.  Kapalı mekanları, açık mekanları,  sanayiye ait bir çok konunun bir arada çok güzel bir biçimde sunulması, cafeleriyle çok beğendik,  çok zevkli bir gün geçirdik.   Sadece müze kısmını gezebildik, denizaltını ve keşif küresini gezemedik, denizaltında yaş sınırı varmış zaten. Gerek alışveriş kısmı gerek müze giriş fiyatları da gayet makul üstelik.

Müzenin baharda çok güzel olacağını düşündük,   tekrar gideceğiz.  Şimdi fotoğraflarla kısa bir tur.

Read More»