pipo temizleme çubuğu

PİPO TEMİZLEME ÇUBUKLARINDAN YUSUFÇUK

Sonunda bilgisayarın başına geçme fırsatını yakaladığım maillerimi kontrol ettiğim bir zamandı. Gün içinde Kerem’le  ve İrem’le birlikte o kadar az yakalayabiliyorum ki böyle bir fırsatı. İrem geldi yanıma birlikte hem bir şeyler anlatıyor hem benimle ekrana bakıyor.  e-mail üyeliği ile takip ettiğimiz Craftbits den  gelen maile bakarken bu faaliyetin fotoğrafını gördü. Anne hadi yapalım diye tutturdu, açıkcası  o an hiç istemedim pc den  kalkmak   sonra yapalım dedim.  Ama bırakmadı; ne ile yapmışlardı??  -pipo çubukları.  “Anne, getir pipo çubuklarını ben yaparım” dedi.

Read More»

KELEBEKLİ KALEM BAŞLIKLARI

kalemlik

Biz iki anne olarak her türlü kırtasiye malzemesini almayı, yapmayı ve kullanmayı çok sevdiğimiz için bu özelliğimizi çocuklarımıza da yansıtmışız. Ne zaman bir kırtasiyeye girsek hepimizin adeta kanı kaynıyor nereye bakacağımız şaşırıyoruz.

Tabi kendi yaptığını kullanmanın keyfi hazır alınanlarda kesinlikle yok.

Çocuklar da bunun farkında ki çoğu zaman “-Anne bana bundan alır mısın?” yerine “-bana bundan yapar mısın?” cümlesini kullanıyorlar.

Bunlar bizim keçe kullanarak yaptığımız kalemliklerimiz.

Read More»

YENİ YIL SOFRALARINA IŞILTILI PEÇETELİKLER

Yeni Yılda güzel sofralar kurulması, gece boyunca sofraların açık kalması ve atıştırılması bir çoğumuzun alışkanlığı herhalde. O gece nedense sürekli yemeğe kilitlenir insan, önce büyüklerle yeni yıl kutlamaları sonrasında yaşıtlarla daha eğlenceli buluşmalar…

Yeni yılları kalabalık dost grubuyla evde kutlamak daha bir sıcak geliyor. Bu yeni yılda evde sofra kurmayı şimdiden planlayan arkadaşlar var ise masaları süslemek için yapımı çok kolay ışıltılı peçetelikleri öneriyoruz.

Nasıl yapıldığına şaşırmayın sakın!

Read More»

KAŞIK KUKLALAR

kaşiık kuklalar Tahta kaşıklardan yaptığımız bu kukların nasıl yapıldığını öğrenmek isterseniz;

Read More»