peluş kumaş

POLARDAN OYUNCAK ROBOT

Dikiş makinamın başına geçince kendimi durduramıyorum. Hele bir de malzeme  yumuşacık polar veya peluşsa değmeyin keyfime; devamlı bir şeyler dikmek, bir an önce bitirip yeni oyuncakların yapımına başlamak için sabırsızlanıyorum.

Balinayı ve pembe baykuşları yaptığımdan beri çocuklarımdan çeşitli siparişler geliyordu. -“Ejderha yap, aslan yap, bana puma yap, bir tane de jaguar yap” gibi benim için yapılması zor oyuncakları şimdilik erteliyorum. Ama Kadir Mert’in bir hafta boyunca “bana robot dik anne” diye ısrar etmesine, her gün okuldan gelince -“robotumu bugün diktin mi” ? diye sormasına dayanamadım ve “nasıl bir robot istiyorsan kağıda çiz, ben de aynısını dikmeye çalışayım” diye söz verdim. Hemen oturdu ve kağıda robotunu çizdi. Robotun her bir uzvu farklı renklerde, başında anteni ve göğsünde küçük robotuyla ( ki güç kaynağı yardımcı olacakmış küçük olanı) bir robot çizmiş oğlum.

Read More»

KEDİMİZ MIRNAV

Kedimiz Mırnav’ı aylar once yapıp ilk göz ağrımız blogumuzda yayınlamıştık. Bugün tekrar yorum alıp, kalıp isteyen arkadaşımız olunca tekrar gündeme getirmek istedik.

Read More»