peçetelik

Deriden Peçete Halkaları


Yeni mutfağım için yaptığım kahverengi deri servislerimi çok beğenen bir arkadaşıma sürpriz  olarak aynılarından hazırladım. Aslında  1,20 cm kadar kahverengi deri döşemelik kumaşı bende duruyordu, bir gün birlikte bu suplalardan yapmayı planlamıştık. Bayramdan evvel boş bir zamanımda altı tane yuvarlak servis kesip kenarına bir sıra dikiş geçtim. Bu peçete halkaları da artan kumaşlardan, onlarda altı tane, bakmayın fotoğrafta beş göründüklerine…İyi ki geldi aklıma. Servislerin yanında bunlar da arkadaşıma sürpriz olacak..

Read More»

En Yeni En Şık Peçetelikler

Bir kaç gündür elimde olan bir çalışma bu. Aslında çok da pratik, çabucak yapılabiliyor ama ben vakit ayıramadığımdan oyalandım. Daha önce dore renkli kurdele kullanarak benzer peçete halkaları yapmıştım. Onları o zamandan beri kullanıyorum hiç deforme olmadılar. Bir de gümüş renkli peçetelikler bulunsun diye düşündüm, bunları hazırladım.

Read More»

Bir Peçete Halkası Modeli Daha

İlk peçete halkalarımızı fimo ve renkli parlak taşlar kullanarak yapmıştık ondan sonra  boncuklarla, kurdele ve swarovski taşlarla olmak üzere çok farklı malzemelerden peçete halkaları yaptık ve beğenilerinize sunduk. Bu peçete halkalarında malzeme diğerlerinde olduğu gibi plastik halkalar ve etrafını kapladığımız gümüş renkli kalın ipten oluşuyor. Renkli boncuklar eski bir tokadan çıkardığımız ve bir gün nasılsa bir yerlerde kullanırız diyerek uzun süredir sakladığımız boncuklar.

Read More»

BONCUKTAN PEÇETE HALKALARI

Geçenlerde her hafta görüştüğüm sevgili arkadaşlarımla yaptığımız gün sırası bendeydi. Misafirlerim için şık bir sofra hazırladım. Siyah, beyaz ve kırmızı ağırlıklı bir konsept hazırladım. Bayaz tabaklar, siyah suplalar ve kırmızı deri bir örtüyle ve gümüş rengi aksesuarlar ve çatal bıçak takımı ile fena da olmadı sofram. Deri örtümü yakın zamanda siteye koyacağım ama önce bu misafirden sonra yaptığım peçete halkalarını anlatmak istiyorum. Bugüne kadar sitede yayınladığımız bir çok peçete halkası yapmıştık bu yüzden peçete halkaları konusunda kendime o kadar güveniyordum ki daha önceden bakıp kontrol etmeye gerek görmemiştim, ama renk olarak bu konsepte uyan peçete halkaları en fazla 6 tane, sayısı uygun olanlar ise renk olarak uymayan peçeteliklerdi. Farklı çözümlerle bu sorunu halletikten sonra hemen ertesi gün  boncukçuya gidip kırmızı ve beyaz renkli peçetelikler hazırlamak için bir sürü boncuk satın aldım.

Read More»

PARLAK TAŞLI DORE PEÇETE HALKALARI

Show Tv de yayınlanan “Yemekteyiz” Programı hepimizi etkisi altına aldı, kaçırmadan izlediğimiz bir yarışma programı oldu. Her hafta değişen yarışmacılardan bazıları bize cok samimi yakın gelirken bazılarını da çok itici ve sinir bozucu buluyoruz. Biz de arkadaşlarımızla bir arada olduğumuzda bu yarışmacılar gibi davranıp onlar gibi masalardaki çatal bıcağın yerinden tutun da masa örtüsünün peçeteliklerin uyumuna kadar her şeyi eleştiriyoruz, her gördüğümüze kusur buluyoruz. Yarışma ciddiyetinde olmadığı için eğlenceli oluyor ama, aslında o ortamda olup da yemek yaparken o kadar emek harcadıktan sonra, sırf konuşmuş olmak ve yarışmacıya yüksek puan vermemek için eleştirilmek de çok sinir bozucu.

Efendim, yılbaşı soframız için hazırladığımız parlak taşlı dore peçeteliklerimiz yılbaşı gecesi bizim masamızda yerini alacak. Bakalım misafirlerimiz gibi sizler de beğenip bize yeterli puanı verecek misiniz?

Read More»

PEÇETE HALKALARI

İki sene kadar önce İstanbul’a gittiğimde kardeşimle birlikte Eminönü’ne gidip saatlerce boncukçuları gezmiştik. İşime yarar yaramaz, beğendiğim her boncuğu aldım koydum bir kenara. Yetmezse devamını bulamam, az olacağına fazla olsun diye düşünüp her boncuktan da fazla fazla almıştım. İyiki de almışım. Bir çift bilezikten sonra bu peçete halkalarını yapmak imkanı bile buldum.

Read More»