minions

Amigurumi Minions

 Sınıftan  sevdikleri arkadaşları ile çocukları haftasonları bir araya getirmeye çaışıyoruz. Havalar kapalı olunca sinema en iyi alternatif oluyor. Geçen hafta Kerem’in  bu kez arkadaşı ile sinemada  Minions izlemek istemesi üzerine 2. kez gittik filme. Yakın aralıklarla 2. kez izlemek fikri bana çok itic geldiysede yalnız bırakamadığımdan girdim filme. Umduğum gibi olmadı ikinci kez de  güldüm bu eğlenceli filme:)

 Kısacası Minions ( Çılgın Hırsızlar) sevgimiz eksilmeden devam ediyor.    Sürpriz yumurta ve fimo ile yaptığımız minions dan  sonra bu kez örgü Minions lar yaptık. Özlemişim örgüyü de  kış gecelerinde terapi,  örgü bebek başlamak niyetim en kısa zamanda.

Read More»

Çılgın Hırsızlar 2-Despicable Me 2

Bayram tatilini de bitirdik. Bir arkadaşımın hoşuma giden paylaşımından alıntı yapacağım; 2013  kalanında 2014 ve 2015 de 9 günlük bir tatil dönemi yok ve yarın Pazartesi…:) Moral bozucu biraz, uzun tatilden sonra bu pazartesi biraz zor olacak sanırım. Çocuklar uykuya dalmakta bile zorlandılar tatilde düzen bozulunca 🙂

Memlekete gitmeyip  bayramı evde ve yakın akraba ziyaretleri ile geçirmek dinlendirici oldu bizim için.   Alışveriş merkezlerinden de mümkün olduğunca  ihtiyaç dışında uzak durduk.  Çocuklarla birlikte  Despicable Me 2- Çılgın Hırsızlar 2 filmine gittik. Uzun zamandır bekliyordu  bizimkiler Minionsları.  Henüz Kerem’i İrem’le birlikte  sinemada yalnız bırakamadığımdan onlarla birlikte ben de takip ediyorum animasyon vizyonunu.  Minions ı bizimkiler pür dikkat seyrettiler,  baştan sona ilgi çekici  bir film. Ve bence çok komik.  Film boyunca kahkahalara boğulacağınız  bir çok  sahne var.   Eski süper kötü Gru’nun, kötünün peşine düştüğü bir macera anlatılıyor.  Hala izlememiş olanlar için güzel bir alternatif olabilir.

Read More»

Çılgın Hırsızlar -Minions

 Çılgın Hırsızlar (Minion Rush) Kerem’in  sevdiği oyun, parmaklarıyla  o kadar hızlı koşturuyor çılgın hırsızı bunu benim yapmam mümkün değil 🙂

Sürpriz yumurtaların şekli bize bu  küçük sevimli oyun kahramanlarını hatırlattı. Ve aslında çok da nasıl yapabileceğimizi planlamadan geçtik masanın başına.

 Önce sürpriz yumurtaları   kendinden kuruyan kil hamuru ile şekillendirmeyi düşünmüş idik fakat kil hamuruna şekil vermenin bir hayli zor olduğunu görüp yarım bıraktık.

Read More»