farklı hediye

Soyağacı- Sunum Ödevi

Kızımın ingilizce sunum ödevi, soyağacı oluşturmaktı. Ünitelerinin sonunda yaptıkları mini proje çalışmasının ( süresi 1 hafta) puanlama kriterleri başlıklar halinde belirlenmişti.  Hazırlanan  görsel ilgi çekici olacak, sıfatlar olabildiğince bol kullanılacak, sunum becerisi, vs… Şimdi  İrem neler yaptı ona bakalaım.

Ödevin verildiği gün – Anne soy ağacını çook güzel yapacağım bana herkesin fotoğrafı lazım, bayağı geniş   bir aile tanıtayım diyorum. (eşimin yeni tanıştığımız kuzeninin çocuklarından  Vine fenomeni Berkcan Abisine bayıldı onları kastediyor)

Hafta sonu başlangıcı – Karton almalıyız, herkesin fotoğrafı da lazım ( mutlaka bir alışveriş olmalı bir proje ödevine başlamadan:) )

Pazar akşam-   anneanne, babaanene, dedeler  sizin kardeşleriniz ve kuzenleri yapacağım. Herkesin fotoğrafını da koymayacağım…

Çoook geniş aile hedefi ile başladığı proje pazar akşamına çekti küçüldü.  Hep son dakikacılıktan:) Sizlerde de aynı mı durumlar?

Read More»

Polimer Kil Harfli Bebeklerimiz Yine Sahnede

Marifetli Bebeklerimizi bilmeyen kalmadı herhalde,  yılbaşı çekiliş hediyesinden sonra  bu kez okuldaki öğretmenlerimizin masalarını  neşelendirsinler diye   hediye olarak hazırladık harfli bebeklerimizi.   Harflerle beraber pişiyor olmasa elimizde hazır hediye olarak bulunsunlar diye epey bir bebek yapıp koyacağız  ama kişiye özel olması daha bir güzelleştiriyor sanki bebeklerimizi.

Read More»

Siyah, 2 Tane, Peki Ne?

Geçen yıl İrem’in doğumgününde Fulya teyzesinin paketinden İsimli Yastıklarla birlikte çıkan bu şeyleri evirdik, çevirdik , olsa olsa hayvancıklarımıza çanta diye göndermiştir, dedik. Hayvancıklarımızı koyup oyun icabı onları gezdirmeye bile başladık. Ama soru işaretlerim de vardı hani; niye siyah, niye 2 tane gibi… Sonra teşekkür için telefonla  Fulya’cığımı aradığımızda anladık ne olduklarını.

Read More»

KIZIMIN DOĞUMGÜNÜ VE SEVGİLİLER GÜNÜ

sevgililer günü kartlarıYok yok kızımın doğumgünü 14 şubat değil, ama sevgililer gününe çok yakın bir tarihte.

Doğumgünü hazırlıkları yaparken yeni keşfettiğimiz SmileBox ile güzel bir davetiye hazırladık. Çok keyifli bir site. Kartlar, e-kartlar, scrapbooking temaları, … ne ararsanız var, SmileBox’da . Hazırladığınız kartlara müzik ve video eklemenizde mümkün. Tabi şablonlar üzerinde oynama , yaratıcılığınızı kullanmak için extra ücret talebleri oluyor fakat standart şablonlarında çıktı almam, reklama da razıyım diyorsanız , bedava.

Sevgililer gününe gelince ,

Read More»

FARKLI BİR HEDİYE

Annem için, ailenin küçük bir kısmını gösterebildiğim farklı bir hediye hazırladım .

Aslında soyağacı oluşturan programlardan birisi ile hazırladığım ve annem tarafından 6 kuşağı bir arada görebildiğimiz geniş bir soyağacımız vardı ama maalesef ki o programla bir türlü fotoğraflı çıktı alamadım.

Read More»

TRANSFER BASKI VE HAYALLERİMİZ

ng mgazine Hayal edeceğiz ki, hayata sıkıca sarılacağız.

Yandaki fotoğraf bir espri fakat çocuğunun başarılarını hayal eden tüm annelerden farklı değil bizim hayallerimizde.

Bizim çocukların en sevdikleri ve takip ettikleri dergilerden olan National Geographic (Kids) e kapak olabilirler mi bilmem ama bu fotoğraf nerden çıktıyı anlatayım sizlere.

Uzun kollu tişörtümüze yapacağımız transfer baskı için fotoğraf arıyorduk. Daha önceki “Tişört Transfer Baskı” çalışmamızdaki gibi çizgi film kahramanıydı ilk düşüncemiz. Sonra bizim fotoğraflardan karikatürize eden bir program ararken rastladık,

Read More»