37.HAFTA KONTROLUMUZ VE SON DURUMLAR

“Anne, 100 kere baktık niye gidiyoruz yine doktora?” sözleri içerisinde 37. hafta kontrolümüze gittik pazartesi günü. Herşey yolunda görünüyor, bebeğimiz erken davranmaz ise 30 Martta bize katılacak. Doktorumuzun; “seçim sonuçlarına bir bakalım, bu dünyaya gelmesine gerek  varsa, almaya karar verelim” diye de bir tezi var. Şakası bir yaşadığımız bu garip seçim kampanya döneminde  zihni açık […]

NEREDEN ÇIKTI BU ÇOCUK-İNCİ VURAL

2. bebeğini bekleyen tüm  anneler gibi; yapmam gerekenler arasında  kızımı da kardeşine hazırlayıp, doğduğu zaman  kendini dışlanmış hissetmemesini sağlamak gibi önemli bir sorumluluğum  var.   İrem, uzun süredir kardeşi olan arkadaşlarını örnek göstererek, “benim ne zaman kardeşim olacak?” diye sorup duruyordu. Ama işin gerçeğe dönüşecek olması  bambaşka tabi ki, doğunca neler yapacağını göreceğiz. Benim  kardeş haberini […]

MÜJDE

Yarıladığım bir yolun müjdesi aslında bu. İlk yarısını paylaşmayı aman nazar değmesin, aman şu testler de bitsin  diyerek hep  öteledim.   Bazen okuduğum arkadaşlara  mevcut durumumu çaktırmadan yorum yazarken zorlandım. Ee ne peki derseniz; 2.bebeğimiz yoldalar efendim. İlk 22 haftalık yolculuklarını tamamladılar. Artık paylaştığıma göre rahat rahat anlatabilirim. Ben dahil, anne adayları  diğer anne adaylarının tecrübelerini […]