Kırmızı Deri Çanta- Detaylı Dikim Aşamalarıyla

Elimde uzun zamandır bekleyen bir poşet dolusu parça deriler var, sağolsun bir yakınımızdan  çok büyük bir hevesle almıştım. Poşeti her gördüğümde aklıma türlü proje geliyor gelmesine de  bir de zaman sorunu olmasa.    Kırmızı deriden bir çanta dikerek başladım elimdeki parçaları kullanmaya. Çantanın ebatları yaklaşık olarak 20x30cm.  Şu anda elimde işlemeye başladığım ip ve tığı koydum ama aslında seyahatlerde makyaj temizleme ürünlerini taşımak için çok ideal bir boy oldu.

Dikiş detaylarını da ayrıntılı olarak anlatmaya çalıştım fotoğraflarla, ilgilenenler buyursunlar lütfen.

1- Deri kumaş ve astar olarak kullanılacak kumaştan  ikişer adet dikdörtgen kestim. Fermuarı kenarlar açıkta kalmayacak şekilde astar ve deriye  iki taraflı olarak diktim.

2-   Derinin arkasını çevirerek tüm kenarlarını diktim. Astar kısmını 2 kenarından diktim, tabanda kalacak olacak kenarı açık bıraktım.  O kenar ters çevirme/ düzeltmelerde işe yarayacak ve en son kapanacak. Bu arada derinin kenarlarını dikerken arasına    başka bir yerde diktiğim kulpu ekledim.

3-  Çantanın tabanınını yapmak için derinin iç kısmında her iki kenar köşeden eşit uzunlukta diktim, sanki köşede birer üçgen oluşmuş gibi oldu. Fotoğraf  yazıdan daha iyi anlatıyordur sanırım.

4- Çantayı dış kısmına çevirdiğinizde o üçgenlerin tabanı oluşturduğunu göreceksiniz.

5- Bir kenarı açıkta olan astar kumaşının kenarını düzeltip içine çevirerek diktim ve bitirdim.

Çok sevdiğim renk kırmızıdan bir deri çantam oldu.