Kedi Fare

Öncelikle uyaralım bu yazı pek öyle ağzınızda lokma varken bir şeyler yerken okunacak cinsten değil, eğer yemek yiyorsanız. Yemeğiniz bitince uğrayın  ama  olur mu?

Havaların soğuması ile çocuklarımızın evlere kapanma zamanı da geldi maalesef. Burada anlatmıştım,İrem bu yazı  sitenin bahçesinde  arkadaşlarıyla bol bol oynarak  geçirdi, bir kaç gün öncesine kadar yağmur olmadığı sürece de okul çıkışları  oyunları devam etti.

Geçen hafta bahçede oynarlarken, birden hepsi “anne” diye bağırmaya başladı. Hani arada gelip çağırıyorlar ama hep bir ağızdan bağırdıklarına göre  çok önemli bir şey olmalıydı. Anneler olarak hepimiz aynı anda pencereye koşmuşuz.
– Anne Toprak fare yiyor.
Toprak, yaz boyunca baktıkları  ve sahiplendikleri kedileri.
Biz annelere çok doğal geldi tabi bu olay
-Ya… Yaklaşmayın o zaman, dedik.
Öyle heyecanlanmışlar ki hem merak ediyorlar, hem korkuyorlar hem de Toprak’ın  fare yemesini kabullenemiyorlardı.    Kendi aralarında da;
– Toprak a artık hiç dokunmayacağım. IIhh fare yiyor, diye  konuşuyorlardı. Yepyeni, çok etkilendikleri  bir keşif oldu onlar için

Doğada hala bir şeyler dengesini koruduğuna sevindim, kendi adıma; kediler fare yemeye devam ediyorlar, en azından bazıları.
Akşam yatarken İrem’le konuşuyoruz;
“Anne benim kedim asla fare yemez” diyor bizimki, kızıma bunu doğal olduğunu anlatmaya çalıştıysam da bizim şehir çocukları Toprak’ a çok bozuldular.

Fotoya gelince onlarda keyif yapan kediler,  merak edenler buraya.