KARNE SEVİNCİ

Bir anne olarak bugün yaşadığım gururu, mutluluğu kelimelere ifade etmem bu satırlara sığdırmam mümkün değil. İki oğlum birden bugün ilk karnelerini aldılar. Küçük oğlum okula bu sene başladığı için, büyük oğlum ise 1. sınıf olarak ilk resmi karnesini aldığı için ikisinin karnesini de “ilk karne” ilan ettik. Dün okul çıkışında, büyük oğlumun öğretmeninin -“bu akşam ödev yok, yarın 10:30 da karnelerinizi vereceğiz” demesinden itibaren heyecanlı bekleyiş başladı büyük oğlum için. Küçük oğlumsa her zamanki gibi daha sakindi ama sabırsız bir bekleyiş içinde olduğu yine de belliydi. Akşam zor uyudular fakat sabah çok rahat kalktılar. Sabah kalktığımızda bir de bembeyaz bir Kayseri’yle karşılaştık, kar’ı tatil kavramıyla birleştirmiş olacaklar ki çok mutlu oldular.

Daha önce okuldan, karnelerin 10:30 da dağıtılacağı, ayrıca saat 9:00 da anasınıfının resim sergisi olduğu duyurulmuştu. Çocukları erken saatte okula gönderdikten sonra babasıyla ben hazırlanıp okula gitmek üzere yola çıktık. Oraya vardığımızda saat neredeyse 9:30 du. Eşim’e “Eyvah ben şimdi küçükten fırça yerim” dedim Gittiğimizde bütün anasınıfları hep bir ağızdan şarkılarını ve şiirlerini söylüyorlardı.Nitekim bizimki bir anda susup olanca sesiyle “-Anne nerde kaldınız? Erken gelin demedim di size? diye beni bir güzel fırçaladı. Anasınıfları gösteri faslı bittikten sonra birlikte resim sergilerini gezdik.

anasınıfı faaliyetleri

Oğlum yaptığı boyamanın önünde gururla poz verirken..

Sergiden sonra sınıflarına gittik ve öğretmenleri saat 10:30 olmadan karnelerini verdi. Böylece diğer oğlumun karne törenine de rahat rahat yetişmiş olduk.

anasınıfı karne günü

Bizim ufaklık ve arkadaşları karnelerini alıp dikkatlice incelediler. Hepsinin karnesi “gülen yüz”lerle doluydu.1. sınıf karne günü

Büyük oğlum da öğretmenini öperek karnesini aldı. Öğretmenin övgü dolu sözleriyle gururlandık, mutlu olduk.

Sene başından beri büyük oğlum da ben de çok çalıştık çok yorulduk. Ödevler, tekrarlar, okumalar derken biraz yıprandık, biraz sıkıldık bazen. Bu karneyi onun kadar ben de hakettim sanırım. Şimdi ise dinlenme zamanı. Yarın anneanne ve dedemizi ziyaret için Kastamonu’ya doğru yola çıkıyoruz. Ordan görüşmek üzere tüm öğrencilere ve anne- babalarına iyi bir tatil geçirmelerini diliyorum. Hakettik bunu hepimiz:))