Kar Manzaraları

Karda yapılacak en iyi şeylerden birisi  “Evde Olabilmek”. Bir tanesi 22 saat olmak üzere 3 kez karda yolda mahsur kalınca  doğal olarak bu sonuca varıyorsunuz.   Bir de Kayseri’de yaşarken İstanbul’a günübirlik gelip, uçaklar kalkamadığından İstanbul’da mahsur kalmıştım, İrem  evde Ayfer Ablası ve Dilek Ablasıyla  kalmıştı, Blog sağolsun burada  anlatmışım bu anımı.

Haftasonu İzmit merkezde hafif hafif ara ara yağdı kar. Cumartesi sabah kalktığımızda ermişti karlar, pazar sabah ise çok az vardı. İrem sabah  az da olsa kar görünce hemen  dışarı çıktı. Kardan Adam yapılabilecek kadar değildi tabi 🙁

Tüm çocuklar gibi uzun süredir kar keyfi yapmayı bekliyordu İrem, Özledik  Seni Kardan Adam diye yazdık ya.  Öğleden sonra  Maşukiye civarında uygun bir  yer bulduk. Yumuşak karlara bastık, İrem bol bol yuvarlandı, tatili bizimle geçirmek için gelen Dilek Ablası ile kardan adam yaptılar.  Ben Kerem’le  arabadan eşlik ettim çoğunlukla bu kar keyfine.

Geç gittiğimiz için de çok uzun kalamadık, hava kararmak üzereyken ayrıldık.

Biz pazar günü karda oynamak için Maşukiye’ye gittik ama dün gece boyunca  yağan kar bu  sabah evimizin önünü de bembeyaz kaplamış,  hava soğumadan  kar oyunlarına biraz daha  devam  öyleyse.