KAĞIT HAMURU 3- BOYUTLU ÇERÇEVE

kağıt hamurundan çerçeve

Kağıt Hamuru ile yaptığımız 3. ve şimdilik sizinle paylaşacağımız son proje. Duvardaki Filler ve Arabalı Çerçeve ile birlikte aynı hamurdan yapmıştık aslında. Zahmetli bir hazırlığı olduğundan, yapmışken hamuru bol tuttuk. Kağıt hamurunun yapılışına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu çerçeveleri yaparken diğerlerinden farklı olarak Poliart Alçı Çerçeve Setinin kalıbını kullandık. Kalıbın etkisiyle olsa gerek yüzeyi en düzgün kağıt hamuru çalışmamız bu çerçeveler oldu.

Çerçeve hafif kuruduktan sonra kalıptan çıkarıp tamamının kuruması için bekledik. Sonra kırmızı akrilik boya ile boyadık. Ve üzerindeki boyutlu objeleri parmak boyası ile daha belirgin hale getirdik.

kagit hamurundan çerçeve

Böylece çerçevemiz tamamlandıktan sonra sıra en zevkli kısma geldi, fotoğraf yerleştirmeye. Akrilik boyama ve parmak boyası kısımlarında bize yardımcı olan kızım fotoğraf seçimini tamamen kendisi yaptı.

Yakın arkadaşlarından Ada ile birlikte çekilmiş fotoğrafını seçti. Fotoğrafı uygun boyutlarda kesip,daha büyük boyutlarda bir kartona yapıştırdık. Ve kartonu da silikon tabancası ile çerçeveye yapıştırarak tamamladık.

Aynısından 2 adet yaptığımız çerçevenin birisini arkadaşına hediye etti. Tesadüf bu ya , Ada’mız için daha öncede çerçeve hediyemiz olmuştu.

Bu cimcimeler felaketler, bir pozları var ki objektif karşısında, bizi çekerken çok eğlendirdiler.

kağıt hamurundan çerçeve yapılışı