İyi ki Doğurdum

İyi ki doğdun Kerem.

Hamilelik, Doğum, kırkı, sağlık durumu, anne sütü, ilk katı gıdası, emeklemesi, sıralaması  derken…  Kerem Bey, bu gün  1 yaşına bastı.  İkinci çocuk kararını vermem epey zor ve uzun olduysa da şimdi  tek dediğim İyi ki doğurmuşum çocuklarımı.

Cumartesi doktor kontrolumuz vardı,aşılarımız yapıldı,  boyu kilosu gayet iyi. Büyüme (persantil) eğrisine göre %75-90 lı bölgedeymiş.

Yürüme konusunda geçtiğimiz aya göre  çok bir gelişmemiz yok, farkında olmadan ayakta duruyor 1 dakika kadar sonra hemen ya oturuyor ya tutuyor bir yeri. Ama yürümeden de emekleme ve sıralama ile her yere ulaşabiliyor maşallah.  İstediği  şeyi  vermeyince ağlamaya başladı bugünlerde, ne çabuk öğreniyorlar bu ağıt silahını.

12. ayında Kerem le  1 haftalık Adana-Kayseri  seyahatimiz oldu,  arabada uyuyamadığından dolayı endişelerimden bahsetmiştim,  tahminimden  çok daha iyiydi yolcululuğumuz. Sonunda pes etti  ve uyumayı öğrendi arabada.

Ablasıyla oyuncak yüzünden kapışmaya başladı bizim bacaksız,  güzel kızımı yüzünden yaraladı tırnaklarıyla çizerek. Gerçi  İrem hn. niye kendini çekip korumadı orası da ayrı bir konu tabi.

Artık her denileni anlıyor, karşılık veriyor. Evde çalan telefonlar, kapı zilleri çok bir heyecanlandırıyor onu.  “Aferin”lerin ardından alkış yapıyor, bize öpücükler gönderiyor.

Akrabalarımızdan uzak olunca  çekirdek ailemizle pasta keserek kutlayacağız  doğumgünümüzü, 1 yaş doğumgünü çocuğa pek bir şey ifade etmese de  bizce doğumgünleri hep kutlanmalı.

Nice yaşlarını böyle sağlıkl, huzurla, mutlulukla kutlarız inşallah.