İşte Master Chef

Özellikle yabancı yemek kanallarında yayınlanan yemek programlarını, yemek yarışmalarını cok severek izlerim. Bu yüzden Master Şef yarışması nın yerli versiyonunun yapılacağını duyunca çok sevinmiştim. Seyretmeye başladıkça umduğumu bulamadığımdan pek takip edemedim. Batuhan Şef’in tepkilerinde ki aşırılık, yarışmacıların bazılarının da  bana göre beceriksiz olması gibi nedenler de buna eklendi tabi. Neyse programı bir tarafa bırakayım da ben evdeki master seflerden bahsedeyim. Yemek yapmaya olan ilgim doğal olarak çocuklarıma da yansımış ki pek hevesli ikisi de.  Hatta yağda yumurtayı Oğuz Kaan, kaşarlı tostu da Kadir Mert  pek güzel yaparlar, hem de tek başlarına( benim gözetimimde tabi ). Geçenlerde babaları da  heveslerini farkedip onları sevindirmek için ” bize istediğiniz gibi birer sos hazırlayın bakalım, anneniz de size destek olsun” dediğinde nasıl heyecanla geldiler mutfağa anlatamam.

Ketçapçı Kadir Mert, ketçap ve köri sos istedi benden, ikisinden de az az koyup biraz da zeytinyağı ekledi, minik sosluklara kendisi koydu. Oğuz Kaan ın da tercihi köri oldu, O da soğan eklemeyi tercih etti. Kekik ve karabiber koydu ikisi de birbirlerinden de etkilenerek. Akşam yemeğimizde sofraya getirdiler bize sundular. tadına bakıp “hmmmm pek leziz” dedik:))

Erkek çocuğu deyip geçmemek lazım, mutfağa şimdiden alıştırmak gerek, öyle değil mi?

Bu arada fotoğrafta Oğuz Kaan anneannesinin mutfağında bir taraftan yumurtaları çırpıp diğer taraftan sütü karıştırarak dondurma yapıyor bilesiniz. İşte benim Master Şef’im !