İŞİTME KAYIPLILAR İÇİN TÜRKÇE FİLME TÜRKÇE ALTYAZI

Delfina’nın Kelebeğin Şeffaflığında , Hayatın Kolaylığında yazısını okuduğumuz zaman hayatın bir çoğumuz için aslında ne kadar  kolay olduğunu , oysa bunun pek de farkında olmadığımızı bir kez daha anlamış olduk. Delfina yazısında hayatında ilk kez bir Türk filmi seyredebildiğinden ve aldığı keyiften bahsediyordu. Divxplanetin gönüllüleri işitme kayıplıların Türk filmlerini izleyebilmeleri için  özel altyazılar hazırlamışlardı. Yine Delfina’nın yazısında bahsettiğine göre bu altyazılar; tren rayı, kapı kapanma sesi gibi notlarla son derece titizlikle hazırlanmıştı.

Delfina, DivxPlanet’in bu altyazı projesini bir kaç hafta önce kendi blogunda duyurmuş ve mümkün olduğunca çok insana yayılmasını istediğini belirtmişti. Bizim de not aldığımız ve sonradan üzülerek unuttuğumuz bu projeyi şimdi paylaşmayı borç biliriz.

İşitme Kayıplılar için Türkçe Filme Türkçe Altyazı projesinin tüm detaylarını Delfina’nın blogundan ulaşabilirsiniz. Bu projeyi hazırlayan Divxplanet gönüllülerine de teşekkür ederiz.