İş, Güç ve Kaynağım İnsan

Satır  aralarında yeniden iş hayatına dönmeye çalıştığımdan bahsetmiştim. Hedefler, nitelikler, istekler doğrultusunda iş arama dönemi herkes için farklı gelişen, kimi zaman uzayan zor  bir süreç olabiliyor. Bir süre  aktif çalışmaya ara vermiş olmam ve mümkün olursa yeni bir sektörde başlangıç yapmak istememden dolayı kendimi doğru anlatabilmem çok önemli.

Sevgili İpek’in sitesi Kaynağım İnsan bu konuda çok faydalandığım bir site.   İş arayanlar, işini değiştirmek isteyenler, IK sektöründekiler, eleman alacak olanlar, vs herkese hitap ediyor, titizlikle güncelleniyor. Özgeçmiş hazırlanmasından, mülakatta çıkabilecek sorulara kadar her şey var.  Bu bilgilerin olduğu büyük kariyer siteleri elbette  var ama “Kaynağım İnsan”,  samimi, esprili, yol gösteren, yorumlara anında cevap vermesiyle de interaktif , kendini fazlasıyla okutan bir site. Tıpkı kendi bloglarımızın sıcaklığı gibi düşünün. İzleyicisinin çok olduğunu biliyorum ama eğer siz ilk kez duyanlardansanız lütfen bir ziyaret edin,  anlattıklarıma hak vereceksiniz.

Ayrıca, Kaynağım İnsan, 8. Altın Örümcek Web Ödüllerine aday. İpek, bu yazısında değerlendirmenin uzun süreceğinden  bahsetmiş. Halk oylamasının  olduğu  8-30 haziran tarihlerinde oyumuzu kullanacağız. Verdiğin emekler için teşekkürler ipek, fazlasıyla hak ediyorsun ödülü.

İnşallah ben de çok yakın bir zamanda İşe başladığımı paylaşırım ÇocuklaÇocuk’ta.