İREM’İN YILSONU GÖSTERİSİ

Cumartesi günü İrem’in okulu İlgi Evi’nin yılsonu gösterisi vardı.  Reklam gibi olacak ama biz okulumuzdan öyle memnunuz ki Kocaeli YahyaKaptan civarında oturanlara tavsiye ederiz. Yıl boyunca yaptıkları tüm organizasyonlar gibi yılsonu gösterisine de titizlikle hazırlanmışlardı.

Gösterinin ana teması olarak ; Keloğlan’ın  Aykız’ın yüzünü güldürmek için saraya gitmesi ve  saraya giderken gezdiği diyarlarda da o yörenin halkıyla kaynaşması belirlenmişti. Bir meddah (sanırım bir tiyatrocu idi) hikayeyi anlatıyor, aralarda Keloğlan ile sohbet ediyordu. Gittiği yörelerin oyunlarını da  her sınıf ayrı ayrı hazırlandıkları gösterilerle canlandırıyordu. Tüm sınıfların katıldığı gösteride aralardaki beklemelerde kopukluk olmaması , izleyicilerin sıkılmaması için bir anlatıcının olmasının çok iyi fikir olduğunu düşündük.

İrem’e gösteriyi sorduğumda pek anlatmıyordu,  ara ara  lütfedip gösterdiği bir kaç hareketle nasıl bir halkoyunu olacağını epey merak ediyordum açıkcası.

Kostümleriyle  senkronize hareketleriyle çok güzeldi dansları. Canım kızımızı hem gülerek hem ağlarak, gurur duyarak  izledik.  Çocuklar söz konusu olunca bu iki duygu birbirine ne çok karışıyor.  Büyüyorlar işte, seneye anaokula gidecek.  En güzel yıllarında umarız çok mutlu edebiliyoruzdur onları.