İlk Güne Dair Notlar

Yeni işimdeki ilk günümü, özellikle kendime not olması için, yazayım istedim.

* Güzeldi, ilk izlenimim insani ilişkilerin olduğu bir iş ortamı olduğu.  Farklı bir sektör olduğundan teknik kısımda  epey bir yeni bilgi öğreneceğim.  Tekstil kimyasına göre daha standart daha az parametreli ve daha az değişkenli geldi bana.

* Kerem , huzursuzluk yapmadı,  sanırım  sürekli bir durum gibi değil de günlük/ saatlik uzaklaşmalarım gibi düşündü.  Sabah  normal saatinden daha erken ben çıkmadan kalkmış , koklaşmış olmamızında etkisi vardır bunda. Akşam gelir gelmez, sesimi duyar duymaz  “meme” diye tutturdu.

*İşe girdiğim ilk gün  önümüzdeki çarşamba (3. iş günüm) izin aldım, İrem  okula başlayacak yanında olmalıyım,  ben bu izin işini epey dert etmiştim kendime eşimin bu hafta yurtdışında olması ve  ailemizden uzak olmamız sebebi ile gözümde hep YALNIZ okula giden  kızımın görüntüsüne üzülüp durdum kaç gün, bu konuda  çok anlayışlı davrandılar. Ve üstelik  annemlerde yetişecek  gibi  İrem hn. ın İlkokula başladığı ilk güne. Herşey çözüldü kendiliğinden.

* İlk iş gününüzde çantamızda  mutlaka bir ağrı kesici olmalıymış, benim yoktu tüm öğleden sonra üzerimdeki gerginliğin gitmesi rahatlamaktan dolayı migrenim tuttu 🙁 Eve geldim çocuklara sarıldım, ilaç içtim bir şeyciğim kalmadı. 🙂