İLK GÖSTERİMİZ

Yaz dönemine girerken, tüm okul öncesi kurumlarda yıl sonu gösteri heyecanı yaşandı , yaşanıyor. Daha öncede arkadaşlarımın çocuklarının ve yeğenimin gösterilerine katılmıştım ama kendi çocuğunu sahnede görmek başka oluyormuş. Heyecanlanıyorsun, ister istemez.

Kızımın kreş macerası çok yeni aslında, İzmit’e taşındıktan sonra yarım gün olarak başladı. (Ondan öncesinde bir Ayfer Ablamız vardı ki kendisini çok özlüyoruz.) Tam da gösteri çalışmalarına başladıkları günlere denk gelmişti kreşe başlaması. Kreşe uyum sağlaması zaman alıyor hayliyle, sorduğum sorulara pek net cevaplar alamadığımdan gösteride ne yapacağı da bir süpriz sayılırdı, “dans edeceğiz”, diye zorla cevap veriyordu. Sınıfıyla birlikte 2 farklı dans gösterisinde bulundu. Birisi en güzel gurbet türkülerinden “Yüksek yüksek Tepelere…” Bu türküde canlandırdıkları kına gecesine sadece benim kızımın yazmasız çıkması, bize Türkiye gündemini hatırlatarak, aramızda espriye sebep oldu.

Okul bahçesinde yapılan şenlik velilerin katılımıyla hazırlanan ikramlar ve çocukların oyun parkına kendilerini atmasıyla son buldu.

Okulumuzun hazırladığı süpriz hediye tepsiler ve kokulu kuru çiçekler bizleri çok sevindirdi. Aile fotoğraflarımızı istediklerinde slide gösterisinde kullanılacağını düşünmüştüm. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.