Hidronefrozda Güzel haber

Bu hafta Kerem’in Hidronefroz kontrolu vardı,  doktorumuzun yoğunluğundan ve araya giren bayram tatilinden dolayı 1 ay gecikmeli götürebildik  son çekilen voiding /ultrason ve idrar kültürü  sonuçlarını.

Vee çok şükür doktorumuz  sonuçların iyi olduğunu söyledi,  Reflusu kalmamış bebeğimizin. Bebekliğinden beri kullandığımız koruyucu antibiyotik tedavisini sonlandırdık. Rutin aylık idrar test ve kültürlerimize gerek yok artık. Saatlerce bağlanan o poşete çiş yapmasını beklemeyeceğiz anlamına geliyor bu 🙂   Yine de herhangi bir enfeksiyon riskinde,  rahatsızlandığında testlerimizi yaptırıp kontrollu gideceğiz.  Geri kaçma olmamasına rağmen böbrek kanalındaki genişleme  azalmayıp sabit kaldığından 6 ayda bir kontrol amaçlı ultrason çektirmeye devam edeceğiz.  Çok çok şükür diyoruz ,  nasıl mutluyuz bilemezsiniz. Allah başka  sağlık sorunu çıkarmasın önümüze ve hidronefroz sorunu yaşayan tüm  arkadaşlara acil şifa diliyoruz.

Bizim hidronefroz şüphemiz gebelikte ortaya çıkmıştı,  önemli tüm aşamaları da paylaştım çocuklaçocuk’ta, “hidronefroz” diye aratılırsa Bu yazıdan başlayarak hepsine ulaşabilir merak edenler.