Hey Gidi Günler Hey

Ah be bilezik beni taa nerelere götürdün bir bilsen…Sene 2007, bundan tam üç yıl önce güneşli, tatlı sonbahar günleri. Sitemizle birlikte başlayan hobilerimizi keşfetme merakımızla, ahşap boyamayla başlayan daha sonra keçeyle devam eden uğraşılarımıza bir yenisi daha ekleniyor ; fimo. Bir çeşit oyun hamuru sanki, oynadıkça oynayası geliyor insanın, yaptığının son hali yok asla, birbiri ardına patlatıyoruz adeta desenleri, bir kolye yapıyoruz sonra bir tane daha, bir tane daha.. her biri farklı renklerde, farklı desenlerde,

Özlem’lerin Kayseri’deki evindeyiz, Özlem, ben ve Ayfer, ve henüz okula gitmeyen İrem ve Kadir Mert. Ayfer bize patates salatası yapmış, çayın demlenmesini beklerken, bir yandan fotoğraf çekmeye uğraşıyoruz siteye koymak için ama bu fimo öyle bir şey ki mümkün değil her aşamasını kaydedebilmek. Ortaya çıkan desenler şaşırtıyor bizi, deseni nasıl yaptığımızı fotoğraflamayı kaçırdığımızı farkedip şaşırıyoruz.

Taşınma hazırlıkları için dolap toplarken elime geçti bu bilezik, fimoyla kolye yaparken artan hamuru boncuk şeklinde şekillendirip ipe dizmiştik. Kapatma aparatlarını bile yapmışız.  Bilezik elimde dalıp gitmişim taa üç yıl öncesine….hey gidi günler hey..