HAMİLELİKTE TİROİD

Düzeltme;

Arkadaşımın rahatsızlığı hipertiroid imiş ben yanlış anlamışım 🙁  Bugün-24 agustos- yazıyı okuyunca ortaya çıktı. Hipotiroid konusunda tecrübelerini paylaşan arkadaşlara  zaman ayırdıkları için çok çok teşekkür ederiz. Hamileliğinde Hipertiroid rahtasızlığı geçirmiş olan  var mı? (Yazıyı hipertiroid olarak düzeltiyorum)

12 haftalık hamile, yakın bir arkadaşımızda Hipertiroid ( Tiroid bezinin fazla çalışması) ortaya çıkmış. Tedavisinde kullanılması tehlikeli D grubu ilaçlar kullanılıyor ve dozaj artırılmak isteniyor.  Bir can taşırken hiç kolay değil tabi böyle bir tedavi, endişeliler  doğal olarak.

“Hastalık yok, hasta var derler” ama biz  daha önce hidronefroz sorunumuz başta olmak üzere  yaşadığımızın sıkıntılarda  sizin paylaşımlarımlarınızdan çok faydalandık. Kitap bilgilerinden daha anlaşılır ve samimi yaşanmış tecrübeleri dinlemeye ihtiyacı oluyor insanın.

Hamileliği sırasında  tiroid  rahatsızlığı geçirmiş veya yakınlarından konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar,  yaşadıklarınızı   bizimle paylaşır mısınız? Bu paylaşımlar hamile arkadaşımız, Özlem  için çok önemli.

İnşallah, anne ve bebek sağlıklı bir şekilde bu sıkıntıyı atlatacaklar. Acil şifalar diliyoruz Özlem.

Not: Yorumdan ziyade mail atmak isteyenler olursa  bizim adrese atabilirler, iletiriz sonrasında