GERİ DÖNÜŞÜM MAGAZİNLİK

Yabancı bloglarda sıkça görüyoruz, gevrek kutularından magazinlik / dosyalık yapıyorlar.  Sanırım gevrek kutuları bizimkilere göre en az 2 kat bir büyüklükte, eve aldığımız gevrek kutularından magazinlik olması pek mümkün değil çünkü.

Kullandığım  deterjanın  bu kutusunun ise  boyutları ve sağlamlığı sebebiyle magazinlik  için çok uygun olabileceğini düşündüm.   Deterjan kutusunu bile atarken düşünüyoruz, durum vahim değil mi?

Kutunun üst kapak kısmını çıkararak başladım işe.  Kenar kısmından çıkarmayı planladığım üçgenlerin eşit olması için cetvel yardımı ile eşit ölçülerde iki  diküçgen çizdim. Maket bıçağı yardımı ile kesip çıkardım.

Ardından magazinlik şekline getirdiğim kutuyu  desenli kendinden yapışkanlı kağıt ile kapladım.  Dosyalık olarak kullanmaya başladım.

Magazinliklerin  karton malzemeli olanlarının  çok uygun fiyatlara satılanları  var aslında. Bu yaptığımız ise  kendine özel desen/ renk  kullanmak isteyenler veya  kutuları geri dönüşüm için kullanmayı düşünenler için fikir olabilir.