GERÇEK MASALLAR

Geçtiğimiz hafta çocuklarla birlikte sinemaya gitme kararı aldık. Çocukların isteği Agor veya Mürekkep Kalp di. Sinemaya vardığımızda o saatte Gerçek Masallar filminin oynamak üzere olduğunu öğrendik. Filmde başrol oyuncusu olan Adam Sandler’in hiç bir filmini kaçırmadığım için çocukları hemen ikna ettim ve birlikte filme girdik. Adam Sandler i ilk kez  “Anger Management” orjinal isimli Asabiyim filmiyle tanımış ondan sonra da bütün filmlerini izlemeye çalışmışımdır. Jack Nicholsan’la birlikte başrolü paylaştığı Asabiyim i de izlemediyseniz mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum. Gelelim Gerçek Masallar’a.

Filmin konusu kısaca şöyle; Skeeter’in ( Adam sandler) babası ufak bir motel işletmektedir. Borçlarına karşılık moteli satın almak isteyen kişi, Skeeter’i büyüdüğü zaman otelde yönetici yapacağına dair söz vererek moteli satın alır ve yerine Sunny vista Nothingham isimli muhteşem bir otel yapar. Skeeter büyümüştür ve otelde getir götür işleri yapmaktadır. Bu arada Sketerin kızkardeşi bir hafta için şehir dışına çıkmak zorunda olduğunu ve hafta boyunca geceleri yanlarında kalarak çocukları Booby ve Patrick’e bakmasını ister. Olaylar bundan sonra başlar. Skeeterin çocuklara yatmadan evvel anlattığı masallar ertesi gün gerçekleşmekte ve ilginç gelişmeler olmaktadır

Çocuklarla birlikte genelde animasyon filmlere gideriz. Gerçek Masallar Asterix ‘den sonra izlediğimiz ikinci gerçek film. 6 yaş üstü çocukların çok hoşlanacağı ve büyüklerin de zevkle izleyeceği neşeli bir film. Mutlaka tavsiye ediyoruz.