Futbol Maçı Faaliyeti

Dünya Kupası’nda finale yaklaştığımız bu günlerde biz de futbolla ilgili bir faaliyet yapmak istedik. Bizim maç dünya kupası  final maçı olmasa da zorlu bir derbinin maçı oldu. Beşiktaş ve Galatasaraylı futbolcularla bir oyun tasarladık. Oyunumuzda plastik kaşıklar,karton, sulu ve kuru boyalar ve bir parça strafor kullandık.

Futbol sahamız için köpük uçak faaliyetinde bahsettiğimiz büyükçe bir strafor yani köpük parçası aldık. Straforu dikdötgen şeklinde kestik. Saha çizgilerini mumla çizip tüm sahayı suluboya ile boyadık. Mumla çizilen yerler sulu boyayla boyanmadığından beyaz çizgiler ortaya çıktı. Mumla buna benzer bir faaliyeti daha önce sürpriz boyamada da yapmış, çok eğlenmiştik.

Sahanın tamamı boyanınca kuruması için güneşe koyduk. Bu arada formaları hazırlamaya başladım. Önce beyaz kartona forma şeklinde bir kalıp çıkardım. Kalıbı kullanarak tüm futbolcu formalarını önlü arkalı çizdim. Üzerlerine bizim çocukların isimlerini ve ve forma numaralarını yazdım. Hepsini kuru boyalarla boyadık . Çocuklar başladı boyamaya, onlar usanınca boyamaktan ben devam ettim.

Kaşıkların yüzlerini önce buradaki kaşık kuklalarımız gibi yapmayı tasarlamış olsak da Oğuz Kaan’ın aklına gelen fikirle kendi fotoğraflarını yapıştırmayı tercih ettik. Çocukların vesikalık fotoğraflarından renkli fotokopi ile kopya aldık.

Futbol faaliyetimizle en çok ilgilenen Batu oldu, 3.5-4 yaş grubu erkek çocuk annelerine buradan duyurulur.

Kaşıkların üzerine çocukların yüzlerini ve önlü arkalı formalarını yapıştırdık. Bu arada farkettiniz mi formaların hepsini ters yapıştırdığımı?

Galatasaraylı futbolcuların hepsinin yüzleri fotoğraflı oldu, Beşiktaşlı futbolcuların yüzlerini ise cd kalemi ile çizdim.

Bu sahaya bir de hakem lazımdı. Sahanın yan tarafında üzerinde “HAKEM” yazılı formasıyla duran da babamız oldu. Top için renkli bir pinpon topu seçtik, tüm futbolcu kaşıkları saplarından sahaya yerleştirdik.