FUTBOL AŞKI

kayseri kış manzarasıBu aşk nasıl bir aşksa ne kar dinliyor ne yağmur ne çamur. Pazar sabahı aydınlık bir havada uyandık. Acaba hava nasıl yoksa bu baharın habericisi bir güneş mi diye perdeyi açtım ki dışarıda lapa lapa kar yağıyor. Hemen fotoğraf makinamı alıp fotoğraflar çektim.

Eşim bu havada maçlar da ertelenir diye söylenirken bir anda gözümüz oturma odamızın penceresinden görünen stadyuma takıldı. Stadyumda futbolcular ısınma hareketleri yaparken izleyiciler yerlerini almaya başlamışlardı bile . Hepsinin aynı bölgede oturmaları dikkatimi çekti heralde hava soğuk diye birbirlerine sokulmuşlar yazık diye düşündüm meğerse orası maçın en iyi seyredildiği yer olduğu için öyle oturmuşlar:).

kayseri eski stadyum

Aslında saha futboldan ziyade kartopu oynamaya müsaitti. Kardan görünmeyen çizgiler kömür tozu ile çizilerek belirginleştirildi. Maç boyunca da kar aynı şekilde yağmaya devam etti. Kayserispor ‘un G.Antep’i 3 gol atarak yendiği maç izleyiciye soğuğu hissettirmemiş olsa gerek:)

Futbol maçlarını takip eden ve seven birisi olarak ben böyle bir havada statta maç izlemeye gider miydim hayır gitmezdim Ya siz ?