FORMÜL-I ABDURRAHMAN KANSU

Radyo dinlemeyi seviyorum son 2,5 yıldır da frekansım genellikle Best Fm de. Bu kitabı da Best Fm Arzu Çağlan’ın programında duydum.  Programında anlattığı olumlu düşünce ve kuantum düşünce tekniğine ait hikayelerini severek dinlediğim Arzu Çağlan; uzunca bir süre kitaptan bahsedip kitabın dağıtımını yaptı. Programdan kitap sahibi olabilmek için; neden kitabı istediğini ve hayatındaki ne gibi bir değişiklik istediğini yanıtlamalıydı insanlar.  Ne kadar olumsuz düşünmeye alışmışız, ne kadar çok önyargılarımız var,  kendini seven kesimimiz ne kadar az hepsi açığa çıkıyordu telefon bağlantılarında. Kitabın yazarı ile yaptığı röportajdan sonra daha da etkilendim, yazar Abdurrahman Kansu bir tekstil firmasında Genel Müdür ve çalışanları ile bu yöntemleri bizzat uyguluyordu.

“Formül I- Hayatınızı Değiştirmenin Formülü” ; insanın hayatını değiştirip, istediği gibi şekillendirebileceğini anlatıyor.  Bu konuyla ilgili yazılmış kitapları beni motive ettiklerinden, hedefler koymaya zorladıklarından dolayı seviyorum. Bu kitapta da  konu hemen hemen aynı işlenmiş olsada uygulamaya yönelik açıklamaların olması çok güzel. Dahası Abdurrahman Kansu’nun  bizden birisi olması, örneklerin bizim kültürümüzden olması ise Formül-I i farklı kılıyor ve yabancı çeviri kitaplardan daha sıcak hale getiiyor. Ayrıca yazarın aktif çalışma hayatında üst düzey yönetici olması fabrikasındaki uygulamaları anlatması da benim için kitabı daha bir elle tutulur hale getirdi.

Formül-I kitabı yaklaşık birkaç saatte bitirilebilecek bir kitap ama ben dura dura uygulamaya çalışa çalışa okumayı tercih ettim. Hayal kurmanın o kadar kolay olmadığını anladım, nerde yitiriyoruz biz hayallerimizi? Küçüklüğümde gençliğimde ne çok hayal kurardım ve onların hepsinin gerçekleştiğini idrak ettim kitabı okurken. Mantık bizi hapsediyor  yaşla birlikte, zorlanıyoruz hayaller kurmakta, en azından ben kendi adıma böyle düşündüm. Tabi bahsettiğim hayaller, nasıl olacağını düşünmeden katıksız inandığımız hayaller.  Kitabı okuduğunuzda sizde benim gibi hissedecek misiniz hayaller konusunda acaba.

Çok sevdiğim bir kaç bölümden alıntı yapacağım.Daha fazlası  Formül I’ de, kendinizi motive etmek, olumlu düşünce gücü için okumanızı tavsiye ederim.

“Tüm düşünce ve duygularımız yaratıcıdır aslında; olumlu ve olumsuz tüm düşünce ve duygular sebep olur yaşadığımız hayata.”

“Çocuklarımıza verebileceğimiz genetik sadece düşüncelerimizdir.”

“Önce Sen sev kendini. Sen kendi içinde sevgiyi yaratamazsan kimse seni sevmez.”

“İnsanın gerçek gıdası, enerjisi sevgidir.”

Bir de neden Formül 1? Çünkü kitap seri halinde devam edecek, temmuzda 2.cisi çıkacak.