ETAMİN İSİMLER

etaminde isim işlemeYap-boz yapmaktan hoşlanıyorsanız ve 1500-2000 parçalık yapboz ları yapacak kadar sabırlıysanız etamin yapmayı da seveceğinizi düşünüyoruz. Etamini kumaş üzerinde ipliklerle yapılan yap-boza benzetiyoruz çünkü, gerçi bunda sadece yap kısmı var.

Bu el emeğini yapabilen bir makina da icat edilmedi henüz; yani dantel , örgü, nakış hepsini değişik makinalarla yapabiliyorsunuz ama etamin gerçek bir göz nuru. Ve kullanım alanı da çok geniş. İster annelerimizin dönemindeki gibi yatak örtüsü, masa örtüsü, yastık olarak ister tablo , kitap ayracı, defter olarak kullanın, tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış.

Biz İrem Hn. ın adını işleyerek bir pano oluşturduk bu kez. Aslında doğumgününe yetiştirmeyi istemiştim, ne de olsa oyuncak her zaman alınıyor ; şu anda pek anlam ifade etmeyen , inşallah ilerde seveceği özel bir armağan olmasını istedim. Ama yaklaşık 1 ay gecikmeli olarak tamamlayabildim işlemeyi.

Harfleri tamamlamakla bitmedi tabi. Son halini bir daha ki yazıda görmeden önce siz bu isim işlemesini nasıl değerlendirirdiniz ?

Bizimle paylaşır mısınız?

etamin pano