EROVİZYON’DA 4. OLDUK

Hadise’den şarkısını ilk duyduğumuz andan itibaren bayıldık şarkıya. Düm Tek Tek hepimizin diline kısa sürede dolandı kaldı, bu seneye kadar yarışmadan evvel radyolarda en çok çalan Eurovision şarkımız da “DümTekTek” di belki de. Şarkısından daha çok konuşulansa kostümü oldu Hadise’nin. Bir çok modacı tarafından beğenilmedi olumsuz eleştiriler aldı Hadise kostümüyle ilgili.

Rusya’da düzenlenen Erovizyon şarkı yarışması dün gece yapıldı. Yarışma çok güzel bir gösteriyle başladı.Bu seneki yarışmaya katılan şarkıların hepsi güzel şarkılardı. Son yıllarda fazlaca gördüğümüz garip kostümler , saçma sapan şovlar da yoktu bu sene. Bu anlamda hem görsel, hem de işitsel olarak bir şölen yaşadık dün gece.

Bu yıl oylamada bir değişiklik yapılmış Jüri oylarının finalde % 50 etkili olacağı belirtilmişti ama puanlamaya her zamanki gibi “komşuluk” damgasını vurdu. Yine de biz komşumuz Bulgaristan’dan 10, Yunanistan ise sadece 3 puan alabildik. Norveç’in açık farkla kazandığı Eurovision 2009 şarkı yarışmasında İsviçre, Belçika, Fransa, İngiltere, Makedonya ve Azerbaycan’dan 12 tam puan almış olmamız sevindirdi.

Erovizyon un devamlı sunucusu Bülent Özveren, oylamanın sona erdiğini düşünüp yarışmayı 5. sırada bitirdiğimizi açıklıyordu ki, oylamada son ülke olan Norveç’in oy kullanmasıyla 4. sıraya yükseldik.

Hadise’yi harika performansı ve başarısından dolayı tebrik ediyoruz. Umarız bundan sonra ki yarışmalarda en güzel neticeleri almayı başarırız.