EĞLENCELİ ÇİZİM

Elimizle çizdik bu kuğuları. DSmart’tan yayın yapan Luli Tv’de Palm Pals diye bir program var. Sadece elleri kullanarak çizim yapıyor, bir el ile bu kadar farklı çizim yapılır mı diye hayrete düşünüyorsunuz.

Resim yaparken çocukların, “bunu çiz” “şunu çiz” gibi istekleri olur ya, çizim konusunda yeteneksiz biri olarak benim için bu isteklere cevap vermek bir hayli zor. ( Bu biri ben Özlem oluyor, yanlış anlaşılmasın. Fulya’cığımın çizim kabiliyetine hayranım). Bu tip tüyolar almaktan çok mutluyum anlayacağınız. Gerçi birlikte seyrettiğimiz için O da aynı anda öğrendiğinden, hatta aşağıda gördüğünüz gibi daha da güzel çizdiğinden, işin sırrı kalmıyor.

Çizimin detayları alttaki fotoğraflardaki gibi; gövde için tüm elimizi çizip, kanatlar için yine elimizin parmak kısmını çiziyoruz. Gaga, ayak, gözü de üzerine çiziyoruz sonrasında.

Bu da yine aynı programdan öğrendiğimiz fare yapımı; çok daha fazlası var. Bizim Luli Tv yaşımız geçti ama bu programı yakaladığımızda kaçırmıyoruz. D-Smart’ı olanlara duyurulur.