EBRU ŞALLI İLE PİLATES

Uzun zamandır spor yapmaya ara vermiştim, bilirsiniz ya bir kere ara verdiniz mi, bir daha tekrar başlamak çok zordur. Ebru Şallı yı da bir iki kez pilates yaptırdığını ve çok başarılı olduğunu duydum, ama izleme fırsatım olmamıştı ta ki Ocak ayının ortalarına kadar. Önce bir kaç kez izledim ve hareketleri tek tük yapmaya başladım. Bu arada eşime bahsettim pilatese başladığımdan. O da bana doğru düzgün bir spor salonuna git orada yap Ebru Şallı’yla yapacağın spor ne olacak gibi bir tepki vermişti. Sömestr tatiline girince Kastamonu’ya gittik ve ben artık her sabah ciddi anlamda pilates yapmaya başlamıştım. Tatilde olunca eşim de programı seyretme fırsatı buldu ve söyledikleinin hepsini geri aldı. Kendisi de sporcu olduğu için  Ebru Şallı’nın yaptırdığı hareketlerin çok doğru ve benim için ideal hareketler olduğunu söyledi. Bu daha da motive etti beni ve 1 Şubattan itibaren tamamen olmak üzere yaklaşık 4 aydır düzenli pilates yapıyorum arkadaşlar.

Peki pilatesin bana ne yararı oldu? Öncelikle bereberinde biraz diyet de yaptığım için fazla olan kilolarımın bir kısmını verdim. Pilates belimin incelmesini, karnımdaki fazla yağların azalmasını sağladı, bel bölgesi dar gelen gömleklerimin içinde rahatça hareket edebiliyorum artık. Deforme olmaya başlamıştı kollarım, şimdi kas yapmaya başladığını görüyorum. Doğru duruşu, kaburgamı kapalı kullanmayı, karın egzersizlerinin bu şekilde daha etkili olduğunu öğrendim. Esneklik kazandım, çok çabuk yorulmuyorum. Güne daha enerjik, daha moralli, daha pozitif başlıyorum ki bu bile tek başına önemli aslında.

Ebru Şallı’yla birlikte pilatese başlayan ve bırakamayan çok kişi olduğunu da duyuyorum, görüyorum, geçenlerde temizlik için evime gelen bayan pilates topunu gösterek “Fulya Hanım?” diyor  “bu balondan gittiğim her evde görüyorum ne işe yarıyor bu?” diye soruyor merakla.

Programın bir özelliği de bağımlılık yapıyor olması. Kendinizde gördüğünüz bu kadar olumlu gelişmeden sonra isteseniz de bırakamıyorsunuz pilates yapmayı.

Program TV8 de hafta içi her sabah 10:15 de başlıyor ve pilates bölümü yaklaşık 45 dakika sürüyor. Eğer boynunuz veya belinizdeki bir problemden kaynaklanan bir rahatsızlığınız yoksa Ebru Şallı’yla pilates yapmanızı mutlaka öneririm.