Doğum Günü ve BEN10 li pasta

Geçen sene doğum günü kutlandı ve  ertesi gün Kadir Mert başladı bu yaşgününün planlarını yapmaya,Yine Galatasaray pastası olsun, daha büyük olsun, daha kırmızı olsun derken bir sene içinde fikri değişe değişe Ben10 pastasına  kadar geldi. Oğlum Ben10 karakterini o kadar çok seviyorki, bana bir gün “Anne, acaba bu dünyada Ben10 i tanımayan var mıdır?” diye sordu, bu soruyu ben pasta malzemeleri satan Pastavizyona gittikten sonra sormuş olsaydı eğer daha net cevap verebilirdim. Çünkü şeker hamuruyla temalı pasta yapacağımı, BEn10 li pasta gofreti veya karakteri aradığımı söylediğimde satıcı suratıma öyle garip baktı ki..Galiba senin oğlum yok dedim, oğlu varmış ama 3 aylıkmış henüz. Demekki yakında öğrenecek:)

Akşam aile içinde kutladık oğlumun 7. doğum gününü, babaanne ve dedesi, amca ve yengesi ve kuzenleriyle neşe içinde çok keyifli bir akşam geçirdik. Gecenin en komik anlarından biri de Kadir Mert’in kandırılmaya çalışılması anında yaşandı. Kuzenleri Kadir Alp ve Batu hediye alamadıklarını söyleseler de minik  Batu ,”biz sana kay- kay aldık değil” deyince hepimiz gülmekten bayıldık.

Gelelim pastanın yapılışına: Oğlum doğum günü pastasının temasına kendisi karar verdikten sonra nasıl yapılacağını tamamen bana bıraktı. Ben de en kolay şekilde logoyu yapabileceğimi düşündüm. Pastanın üzerine yazdığım BEN10 yazısı için yeşil ve beyaz şeker hamuru kullandım. Aslında şeklin orjinalinde siyah ve gri de yer alıyor ama ben pastaya bu renkleri yakıştıramadığım için kullanmamayı tercih ettim. Bu yüzden kenar kontürlerini çikolata sosu ile çizdim. Pastanın içi bol kremalı muzlu ve fıstıklı oldu.Kenar çizgilerinde kullandığım çikolata sosu ise Dr. Oetker’den.