Dinazor Keşif Seti

Dinazor keşif setinin, yurtdışından gelen örnekleri ile daha önce yakınlarımızda karşılaşmıştık fakat oyuncakçılarda uzun zamandır sürekli olarak Minişlere takıldığımızdan ne zaman  satılmaya başladı farketmedik. Yine kızımın Minişlere takıldığı bir  haftasonu gezimizde bu sefer yeni Miniş yok diye inat ederek kendim epey dolaştım O’nun ilgisini çekecek farklı  ve tabi ki fiyatı da çok abartı olmayacak bir oyuncak bulmak için. Bu dinazor keşif setini gösterdiğimde kendisinin de çok hoşuna giderek aldık.  Eve geldiğimizde açmak için kardeşinin bizi rahatsız edemeyeceği uyku saatlerini  bekledik.

Paleontolojik Keşif Setinin içerisinde toprak bir blok, özel kazma aleti, fırçası ve bloğun içerisine gizlenmiş dinazor kemikleri  ve dinazorlar hakkında bşr bilgi kitapçığı bulunuyor.   Yere örtümüzü serdikten sonra başladı kazmaya İrem Hn. Hemen bitsin, hemen kemikleri birleştireyim diye çabuk kazmak istedi  , bizden yardım istedi  önce fakat sonunda sabırla, yavaş yavaş kazmayı öğrendi o minicik blogu.

1-1,5 gün aralıklarla kazdıktan sonra kemiklerin tamamını ortaya çıkarmıştı.  Birleştirmesi için biz  yardımcı olduk ve dinazor  iskeletimizi oluşturduk. Tüm oyuncakları gibi hemen bir isim de koydu ama unuttum şimdi ,  eklerim sonra 🙂