Çocuklarla Akerdion Kitap Yapımı- Topki & Tipki

İrem, Topki ile Tipki’nin hikayesini gururla sizlerle paylaşmak ister. (Laf aramızda, kendisinin adının geçtiği yazılara bayılıyor, defalarca okutuyor 🙂 )  Bu kendisinin 4. öyküsü, ilk ikisi; Küçük Tavşanın Hikayesi ve Yılanlar Nerede ‘yi yayınlamıştık. Bu tatilde  ise birlikte akerdion kitap yaptık, akerdion kitap  fikri Bird And Little Bird‘den, uzun zamandır yapılacaklar listemizdeydi. Yapılış detaylarına  Bu yazısından ulaşabilirsiniz. Thank you, for this wonderful project, Annie.

Akerdion kitabı oluşturduktan sonra  hikayeyi çizmesi için uygun boyutlarda kağıtlar hazırlayıp İrem’e verdim.

O da bu güzel öyküyü  çizdi. Sayfalarına göre numaralandırılmış olarak bana verdi. İlk sayfasını çizdikten sonra bir kaç gün bekledi, devamını  bilememiş de. Kavanozları değişik sayfalarda hep aynı çizmesi çok hoşuma gitti benim.

Öyküyü tamamladıktan sonra kağıtları yapıştırdık ve hikayesini O söyledi ben yazdım. Son olarak da öykümüze Çocukça sitesinin, güzel yazı sanatlarından olan Tuğrayı Tanıyalım kısmından kapak  hazırladık.  Hazırladığımız kapağın çıktısını alıp yapıştırdık.  Şimdi eve her gelene gururla kitabımızı gösteriyoruz.

Öykümüze Gelince;

Topki İle  Tipki bakkalda küçük bir kavanozun içindeydiler.

Birden bir çocuk geldi. Ve Topki’yi satın aldı. Tipki o anda O’nu (Topki’yi ) görmedi. Çünkü Tipki o anda televizyon izliyordu.

Tipki yalnız başına kalmıştı.

Tipki hemen fırladı kabın içinden.

Topki’yi satın alan çocuk Topki’yi arkadaşına hediye etmişti. O çocuk Tipki’nin fırladığını görünce hemen Onu tuttu. Hemen Tipki’nin parasını ödeyip çıktı bakkaldan.

Ve eve gidince annesiyle Topki ile Tipki’yi hapur hupur yediler.