Çocuklarımızın, Çoçukluğumuzun Çizgi Filmleri

2007 14 Nisan’da Çocukluğumuzun Çizgi Filmlerini yazmışız.  Bizim çocukluğumuzun Jetgilleri, Red Kit’i ve Şirinler’i bizim çocuklara ne kadar uzaklar. Bir defasında heyecanla Şirinler Cd si bulup, bak bu çok güzel bir çizgi film diyerek İrem’le birlikte seyretmiştik, tamamen benim zorumla seyrettiğinden belki  pek keyif almış gibi görünmüyordu.   O olaydan sonra vazgeçtim  bizim döneme ait çizgi filmlerimize arada denk geldiğimizde kızıma izlettirmeye 🙂

Bizimkiler bu günlerde en çok ne izliyor peki?

Caillou; Kerem’e hamileliğimde bulantılar içinde yattığım öğleden sonraları İrem’le seyrediyorduk, sonraları unuttuk. Şimdi gazetenin verdiği Cd lerle yeniden hayatımızda. Abla kardeş birlikte seyrediyorlar. Kerem’in öyle uzun seyrettiği yok tabi, TV seyretmek oturmak gerektirdiğinden pek ilgisini çekmiyor, bugüne dek biz de uzak tuttuk zaten. Caillou pozitif mesalar içeren güzel bir çizgi film bizce, gerçi dönemimizde pek tanımayan yok herhalde Caillou’yu.

İrem’in  uzun zamandır en favorisi  ise  tabi ki Sunger Bob, defalarca paylaştığımız gibi bayılıyoruz bu sevimli , komik karaktere.   Sünger Bob Kare Şort  çocukları da bizi de çok güldürüyor.

Caillou ve Sünger Bob’tan bizim kendi çocukluğumuzun çizgi filmlerine geçelim mi ? Buraya lütfen.