ÇOCUK ve RESİM SEVGİSİ

Yıllar önce bilgisayar kullanmayı oyun oynama ve benzeri sebeplerle kendi kendime öğrenmiştim ama üniversiteyi bitirdikten sonra sertifika almak için İstanbul’da bir bilgisayar kursuna yazıldım. Ben oldukça alışık olduğum halde kursiyerlerden bazıları ilk defa bilgisayar kullanıyorlardı. İşte o arkadaşlara hocamızın tavsiyelerinden biri mouse a alışmak için bol bol paintbrush da çalışmaları gerektiği idi. Oysa ben mouse’a ve bilgisayar kullanmaya çok hakim olduğum halde paintbrush da resim yapmak konusunda çok kötü olduğumu söyleyebilirim. Belki de bu yüzden çok hoşuma gitti O.Kaan ve K.Mert’in birlikte paintbrush programında  çizdiği bu resimler.

Resim yapmaya küçüklüklerinden beri bayılır ikisi de. Bilgisayar ellerine geçtiğinde de Kral oyun da oyun oynamak yerine resimler çizmelerine bu yüzden çok şaşırmadım ama her resimi ikiye bölüp yarısını birinin  yarısını diğerinin doldurması çok hoşuma gitti.

Resimlerinin her birinin kendilerine özgü isimleri var. Her bir resmi, desktop ın üzerine kendi isimleriyle açtıkları klasörlerin içinde “süper resimler” dosyası içine kaydetmişler. Üstelik klasörlerin icon larını da ilk defa gördüğüm değişik iconlardan seçerek değiştirmişler.

Renkler ve kişilerin kıyafetleri genellikle sarı kırmızı. Bulutların üzerindeki insanlar, halı saha ve futbol topu, hayal güçlerinin genişliğinin göstergesi.

Bu resimde de ikisi de kendi hayallerindeki taşıtlarıı resmetmişler. Sağdaki motorsikletin egzosundan çıkan dumana dikkat. Taşıtlar gibi sağ üstteki sandalye ve adamın kasketi de sarı kırmızı:)

Bu resimler ve benzer diğerleri genellikle benim masaüstü resmim olarak sık sık güncelleniyor. Umarım içlerindeki resim sevgisi hep devam eder.