ÇOCUK SAHİBİ OLMAK İÇİN 40 BAHANE- ECE ARAR

2003’de “Hamilelik Günlüğü”nü okuduğum sevgili Ece Arar’ın yakın zamanda tesadüfen bloguyla tanıştık, bu çok geç bir tanışma olmuş aslında, Ece 2006 dan bu yana yazıyormuş blogunu. Bu tanışmanın ardından geçen kısa sürede Ece Arar’ın yeni kitabı “Çocuk Sahibi Olmak için 40 Bahane” yayınlandı ve yazısında görüş istedikleri kişiler arasında kendimizi  görmek çok hoşumuza gitti.

Ece, yalan yok eğer sen söylemeseydin; çocuk sahibi olma fikir aşamasını zaten geçtiğimizden dolayı okumazdım sanırım kitabını. Ve durum böyle olunca bu keyifli kitabı okuma fırsatını da kaçırmış olurdum.

Çocuk Sahibi Olmak için 40 Bahane’yi çok hem de çok beğendim. Kendi halimi hatırlayıp yer yer hüzünlenerek ama çoğunlukla yüzümde gülümsemelerle okudum. çocuk sahibi olmakla ne kadar iyi bir şey yapmış olduğumuza bir kez daha inandım, sağlıklı olduğu için şükrettim.

Hani çocuk düşünüyorsanız; Ece’nin deyimiyle bu konuda olmuş ya da olmak üzereyseniz ama bir yandan da içinizde korkularınız varsa, çocuğumuz olsun tamam da hayatımız ne olacak kaygıları taşıyorsanız bu kitabı mutlaka okuyunuz. 40 birbirinden güzel ve eğlenceli anlatılmış bahane sizi bekliyor olacak. Yüksek ihtimalle kitabı tamamladığınızda tereddütleriniz kalmayacak.

Ben okurken çok istediğimiz bebeğimizin ilk günlerinden bugünlerine kadar olan anıları canlandı gözümde; çok güzel bir o kadar da zor geçen günler… Ve acaba ben de 2. çocuk için oldum mu diye geçirdim aklımdan. Bu 2. çocuk meselesinde tamamen kendi kararınızla yol almak için güzel bir formül bulmuş Ece, yeni doğum ziyaretleri ve dolayısıyla içinize sinen bebek kokusunu kısa kesmek, gerekirse kaçıp elinizi yüzünüzü yıkamak ve tekrar düşünmek…

Ece, Kitabın umarız çok çok kişi tarafından okunur sana dilediğin yolları açar.

Kitap boyunca katılmadığım tek nokta var; monopolde yenilirse, ağlamalarına dayanamadığımızdan yenmeye pek çalışmıyoruz oyunda.