ÇOCUK KİTAPLARI SOBE

dünyayı öğreniyorum- uygarlık macerasıAnnelerin eğitim imecesi” konusuyla sobelendik sevgili Periliköşkümüz tarafından. Çocuklar için tavsiye edeceğimiz kitaplardı bunlar. Sobe de tesadüf denk geldi. Size tanıtmak istediğimiz çocuk kitapları İş Bankası Kültür Yayınlarına ait olan Dünyayı Öğreniyorum serisi.

Seri dört kitaptan oluşuyor. Biz “Uygarlık Macerası” ve ” Zamanda Yolculuk” kitaplarını aldık, en kısa zamanda diğer iki kitabı da alarak seriyi tamamlayacağız.

Kitaplarda olaylar ve mekanlar resimlerle çok detaylı anlatılmış. Uygarlık Macerası kitabında çiftlik hayatı nasıldır, dünyanın hangi bölgelerinde insanlar ne tür evlerde yaşarlar, Okulda, Hastanede, Tiyatroda vb. kimler ve hangi bölümler vardır keyifli bir şekilde öğreniyor çocuklar.

zamanda yolculuk

Zamanda Yolculuk kitabında ise ilk insanlardan, antik mısır çağına, Çin Seddinden Şövalye ve Şatolara kadar bir çok farklı konuya değinilmiş. Kitaplar da 6-9 yaş arası çocuklara yönelik olduğu belirtilse de yaş aralığının çok daha geniş olduğunu bütün çocukların çok ilgisini çekeceğini düşünüyoruz.

Şimdi sobeleme sırası biz de sevgili enerji ve huzur’u , mavianne’yi ve fulya’yı sobeliyoruz. Önerilerinizi merakla bekliyoruz arkadaşlar

Ekleme;

Tubitak kitaplığı da çocuklar için çok beğendiklerimiz arasında. Aşağıdaki yazılara da göz atabilirsiniz.

Tubitak Erken Çocuk Kitaplığı

Çocuğuma Masallar- Uçanbalık