BOLT VE TARÇINLI HAVUÇLU KEK

Yağmurlu  bir cumartesi gününü animasyon filmi Bolt’a  giderek değerlendirdik. Dizi oyuncusu  Sevimli Bolt, kendini süper güçlerle donanmış bir kahraman olarak bilmektedir.  Çok sevdiği sahibini korumak için güçlerini kullandığı ilk sahne James Bond animasyonu gibiydi. Fakat  dizi setinden, varlığından haberdar bile olmadığı gerçek dünyaya çıkınca,   gerçek  kendisiyle yüzleşmek zorunda kalıyor.   Kendini kahraman , süper güçlere sahip hissederken bu yüzleşmeler de kolay olmuyor tabi.  Arkadaşları kedi Mittens ve hamster Rhino kendisine destek oluyor.

Çoçuklar açısından bakıldığında süper  kahramanların aslında gerçek olmadığını anlatmak açısından faydalı.  Bizim açımızdan bakıldığında ise olumsuz  bir şekilde ‘yapamam’ diye düşünmek yerine kahraman rolu yapmanın hayatımıza ne kadar fark katacağını görebiliyoruz. “Cesur ol, değilsen bile öyle davran. Hiç kimse aradaki farkı anlamasın” sözü vardır ya, kahraman rolu  yapmak bile işe yarıyor. Çocuklardan dolayı, animasyon filmlerinin takipçisi olunca  kendimize yönelik mesajlarda çıkarıyoruz artık.  Kısacası hoş, seyredeğer bir film Bolt, çocuklulara özellikle tavsiye edilir.

Gittiğimiz alışveriş merkezi ve sinema ısıtma tasarrufuna gitmişti sanki, sinema sonrasında  biraz üşümüş olarak evimize döndük. Evimizde, birlikte bizi bekleyen “Tarçınlı, Cevizli, Havuçlu Kek ” ve sıcak içeceklerimizle  ile içimizi ısıttık.

Bu  nefis kekin tarifini Hünerli Bayanlar’dan aldık. Tarifteki  tarçın miktarını 1  tatlı kaşığına çekerek değişiklik yaptım sadece. Bir de bizim beze tarifinde olduğu gibi yumurta ve şekeri çıparken şekerin iyice erimesi için  kabı sıcak su içine koyuyorum, daha kolay eriyor.

Son dönemde sıklıkla yaptığım kek,  aile fertleri ve gelen misafirler tarafından çok  beğenildi. Havuç yedirmekte zorlandığım ve pastalarla pek arası olmayan kızım, keke bayılıyor.    Hünerli Bayanlara tarif için teşekkür ediyor, şiddetle denemenizi tavsiye ediyoruz.