BLOGGER ARKADAŞLARIMIZI GERİ İSTİYORUZ

Cumartesi gününden itibaren “blogspot.com” uzantılı bloglara ve dolayısıyla çoğu arkadaşımıza ulaşamıyoruz.  Kapanma sebebi;  kurunun yanında yaşın yanması ve pire için yorgan yakmaya benziyor. Kapanma hikayesi ile ilgili haberlere  Hurriyet ve Milliyetin ilgili linklerinden ulaşmanız mümkün.  Yasadışı yollardan yayın yapan bir blogger herkesin kapanmasına sebep oldu oysa problemli  adresleri kapatmak daha mantıklı bir çözüm olurdu gibi geliyor.

Craftwoman’ın son durum ile ilgili gönderdiği müjde aşağıda. Biran kararın olumlu yönde değiştirilmesini diliyoruz.

“”BLOGGERLAR MÜJDE

Diyarbakır 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 20.10.2008 tarih ve 2008/2761 esas sayı ile vermiş olduğu kararı yoğun itiraz ve yoğun telefon trafiği sebebi ile şu an yeniden incelemeye almıştır. Muhtemelen inceleme sonucu varacağı kararı bu gün öğleden sonra açıklayacaktır.

Yaptığım telefon görüşmelerden bu bilgileri elde ettim. Öğleden sonra çıkacak olan yeni karar da eğer bizlerin aleyhine olursa, durumun düzeltilmesi ve “3.kişilerin hak ihlallerinin düzeltilmesi” şeklinde dava açmak gerekecektir. Bu durumda toplu dava da düşünülebilir. Son durum hakkında haber alır almaz buraya yazmaya çalışacağım, sevgilerimle….”””

İmza kampanyalarına katılmak için de aşağıdaki siteleri ziyaret etmeniz gerekiyor.