Bizim Ninniler

2. çocukların geneli gibi Kerem de abi/ ablaların ganimetlerinden faydalanıyor. Biz ebeveynler için  faydalı bir durum tabi ilk çocuk heyecanıyla gerekli gereksiz ne çok şey almışız. Ablasının  eşyalarına bir de yeğeniminkiler eklenince  bizim Kerem tam mirasa konmuş oldu. Kızkardeşim de ben de baktıkça aralarında “iyi ki almışız, çok uzun süre  kullandık” dediğimiz şeylerin çok olması güzel,  İlk Bisikletim bunlardan bir örnekti. Bizim Ninniler Cd miz de başka bir örnek,

İrem’le,   şehir içi ve o dönem çok gittiğimiz Kayseri- Adana yollarında   arabada   defalarca dinliyorduk.  O’nu uyutalım derken bizim uykumuzun geldiği durumlar da olmuştur.  Çok tehlikeli tabi, hemen mod değiştiriyorduk öyle durumlarda. Çocukların bir de aynı şeyi dinleme huyu vardır ya başka bir şey dinleyemez olmuştuk bir dönem,  bir kaç yıl aradan sonra  Kerem’le birlikte yeniden  dinlemeye başladık, ninnilerimizi.

Bizim Ninniler, Türkiye’nin değişik yerlerinde söylenen bizim kültürümüzün o güzel ninnilerinden oluşuyor. Seslendiren Mircan Kaya’nın sesi o kadar yumuşak o kadar rahatlatıcı ki, albümün mükemmel olmasını sağlamış. İrem Hn, aralardaki bebek seslerini duyunca direk pür dikkat oluyordu , Kerem de aynısını yapıyor şimdilerde.

Bizim Ninniler’den,   en çok sevdiğimiz,  Eşekli Ninni, daha önce hiç duymamıştık.  Hala müzik marketlerde var bildiğim kadarıyla, dinlemek bebeklerinizin çok hoşuna gidecek.