Bizden Haberler

Şu bizim seri katil bize yaptı yapacağını. Tam akvaryumcuyu ikna etmiştik iade edecektik balığı, üstelik nerdeyse üstüne para bile vermeyi kabul edebilirdik, eve bir geldik ki, bizimki durgunlaşmış, rengi biraz kararmış, akvaryumun dibinde kös kös oturuyor. İki gün boyunca rengi daha da karardı, ağırlaştı, Kadir Mert’in ifadesiyle adeta neşesi kaçtı. İki gün sonra ölü bulduk akvaryumun dibinde, çok ilginçtir yüzüne nur inmiş gibi ışıldıyordu, gövdesinin rengi de eski haline dönmüştü öldüğünde, kendini hiç bozmadan, aynı ifade ile dipte  kumun üzerinde duruyordu. Üzüldük öldüğüne itiraf etmek gerekirse, agresif bir balıktı ama sevmişiz kendisini demek.

Akvaryumla ilgili iyi haberlerimiz de yok değil.

Dört tane neon balığı aldık, neon balıkları parlak gri renklerinin üzerinde fosforlu bir mavi, bir de kırmızı çizgisi olan, dibe yakın yerlerde sürü halinde gezen minik balıklar; akvaryum hobiniz varsa bana göre görsellik açısından akvaryumun olmazsa olmazlarından.

Süper haberi sona sakladım. Kadir Mert ve Oğuz Kaan baba oldular, kuzenleri Kadir Alp amca,  bense babaanne:) Bizim hamile pilatimizin dört tane yavrusu oldu ikisini yaşatabildik ama bu bile bizi çok mutlu eden bir gelişme oldu. Yavrular şimdi ana akvaryumun içinde yavrulukta yaşıyorlar, iki siyah nokta şeklinde gözleri hafif turuncu renkte şeffaf bedenleri var,çok hareketliler, yüzmüyorlar adeta sıçrayarak hareket ediyorlar.

NOT: Fotoğraftaki balık akvaryumumuzda hala yaşamını idame ettiren diğer balon balığımız. O gün fotoğraf çektiğimi hissetmiş gibi gelip geçip poz verdi bana.