BİSİKLET KAZASI

Bisiklet kazalarının yaz aylarında ne kadar fazla olduğunu geçenlerde bizim de başımıza gelince üzülerek fark ettim. Çok büyük boyutlarda olmasa da ne yazık ki Oğuz Kaan yokuş aşağı bisikletle hızla giderken kontrolünü kaybedip düşmüş. Ben bahçedeyken o bahçenin dışında hız denemesi yapmaya kalkışmış. Kuzeniyle birlikte ağlayarak geldiklerini görünce telaşla yanına gittim. Yürüyerek geldiğine göre bacaklarında birşey olmadığını anladım. kollarında da derin sıyrıklar dışında kırık çıkık yok gibi görünüyordu. Dudağı yarısına kadar şişmiş ve morarmış, alnında, burnunun yanında ve bir kolunda kanayan yaralar vardı. Hemen içeri alıp vücudunu kontrol ettim. Karnının sağ tarafında da sürtülmeden kaynaklanan bir yara ve karnının üzerinde bisikletin tekerleğinin izi vardı. Çok önemli bir durumu olmadığına karar verdik ama yine de pansuman yaptırmak için hastaneye götürdük. Hastanedeki nöbetçi doktor ilk kontrollerini yaptıktan sonra Tıp Fakültesinin aciline götürmemiz, tomografi ve karın ultrasonu çekilmesi gereketiğini söyleyince ufak bir şok yaşadık  olduk.

Babaannesiyle birlikte oğlumu Erciyes Üniversitesi Hastanesinin aciline götürdük. Tomografi, travma
kol ve bacak röntgeni tüm karın ultrasonu çektirdi Oğuz Kaan, ayrıca kan verdi kan tahlilleri yapıldı. O gece 3 saat kadar acilde vakit geçirdik tüm bu işlemler için.

İki bisiklet kazası daha geldi biz oradayken, ikisi de bizim gibi ucuz atlatmıştı çünkü muhtemelen bahçede yapılmış kazalardı. Caddelerde araba yolunda bisiklet binen çocuklara ve özellikle ailelerine olsun buradan uyarımız.

Siz bizim kadar ucuz atlatamayaibilirsiniz, lütfen biraz daha dikkat edin.

NOT:Fotoğraf  google görsellerden